Fałszywy alarm bombowy w ostrowskiej komendzie policji. Winowajca zatrzymany

0
Fot. Google Maps
20 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali anonimowy telefon, że na terenie budynku został podłożony ładunek wybuchowy. Cała komenda została ewakuowana, a na miejscu zjawiły się także jednostki z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa. Alarm okazał się fałszywy. Funkcjonariusze namierzyli osobę odpowiedzialną za ten telefon. Jest nią mieszkanka Ostrowa. Została już doprowadzona do aresztu.

W wyniku fałszywego alarmu bombowego z budynku komendy policji ewakuowanych zostało 36 osób.

ZOBACZ: Bomba w ostrowskiej komendzie? Ewakuowano budynek policji

Pirotechnicy oraz funkcjonariusz z psem tropiącym przeszukali wtedy wszystkie pomieszczenia komendy oraz okolice budynku. Policjantom pomagali także strażacy.

Nad namierzeniem żartownisia pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. – Bardzo szybko udało się namierzyć sprawcę. Okazała się nim mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. W chwili zatrzymania miała trzy promile alkoholu w organizmie. Zostały jej postawione zarzuty. Kobieta przyznała się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyła tym, że była pijana i zdenerwowana – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy.

Decyzją prokuratora na kobietę został nałożony dozór policyjny. Za swój czyn może odpowiedzieć karą nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick