Ewa Matecka kandydatką do senatu. Koalicja Obywatelska opublikowała listy

36
To spore zaskoczenie dla wszystkich, którzy znają postać Ewy Mateckiej. Była wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego znalazła się na liście Koalicji Obywatelskiej do senatu.

W pierwszych dniach sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim gruchnęła wiadomość o zmianie personalnej na jednym z foteli wiceprezydentów miasta. Ewa Matecka odeszła na emeryturę, a jej miejsce zastąpił Sebastian Górski, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury.

Okazuje się, że to nie koniec politycznej przygody Mateckiej. Jej nazwisko pojawiło się na listach Koalicji Obywatelskiej do senatu.

Kolejnym znanym nazwiskiem z regionu jest Janusz Pęcherz, były prezydent Kalisza. Ten pełnił funkcję włodarza miasta w latach 2002-2014.

Kandydatem na senatora z okręgu nr 88 (Piła) jest Adam Szejnfeld. Urodzony w Kaliszu wieloletni parlamentarzysta ma już za sobą funkcję posła na sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Od 2007 do 2009 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. W 2014 roku otrzymał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego.

Nie potwierdziły się natomiast doniesienia, według których na listach do senatu miałaby znaleźć się Krystiana Drozd, która była kandydatką Koalicji Europejskiej w unijnych wyborach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

36 KOMENTARZE

 1. emeryci niech siedzą w domu, czas mlodszym dac szanse na wykazanie sie…a tak to wiadomo : emeryturka niska , 10 tysi nie ma , to trzeba sobie jakos probowac dorobic …..:-(m

 2. Jaki ma Pani program???? Prosiłem kiedyś o pomoc Panią, niestety mimo obietnic nic Pani nie zrobiła. Siedzieć i wciskać tylko guziki???? Proszę się cieszyć emeryturą.

 3. Ta Pani niech dba o swoje zdrowie! Podobno Zmaga się z ciężką chorobą co pisały media a teraz chce startować. Szkoda mi tej Pani…

 4. Pani Ewo czy chce się upodobnić do pana Motylewskiego ponoc była pani tak bardzo chora jednak korytko i latwe pieniazki podatnikow ciagna

 5. Ewa. Wycofaj się póki nie jest za późno. Całe życie pracowałaś na dobrą opinię i w jednym momencie wszystko bierze w łeb.

 6. Śmiech na sali. Jakie ta kobieta ma poglądy? Startuje z koalicji czyli ma lewicowe, prawicowe jakie poglądy reprezentuje Czy Pani jest za odebraniem 500+ tak jak mówią przedstawiciele PO tak? Czy podniesie pani wiek emerytalny do 67 tak jak chce PO?

  • PO nikomu nic nie odbierze,wieku emerytalnego też nie zmieni , jedynie co zmieni to jakość rządzenia bez kolesiostwa,nepotyzmu , buty,arogancji i obrzydliwego hejtu

  • Z pewnością będzie szanowała wyroki sądów i konstytucje a to w zestawieniu z kandydatem – reprezentantem skompromitowanej partii PIS jest już wartością istotną dla wolności obywatelskiej i praworządności.
   Senatorowie PIS dostatecznie skompromitowali się w mijającej kadencji wekslując niekonstytucyjne ustawy w nocnym skandalicznym trybie, oraz obyczajowo – senator Kogut, Zbonikowski itp.
   Obywatelu pamiętaj PIS kupuje sobie Twoje poparcie Twoimi pieniędzmi a jak ich zabraknie i zaprotestujesz weźmie Cię „za mordę”!

  • Dajcie sobie spokój z tym serialem o konstytucji i praworzadności bo to już jest jak telenowela brazylijska. Gdyby nie PiS to polskie dzieci by obfarte i głodne do szkoły chodziły. Na 500+ miało nie być piniędzy a były.

  • Wiek obniżono a nawet zwolennicy PIS na emerytury nie odchodzą, bo takie malutkie im naliczono…..Wkrótce do 70 -tki trzeba będzie pracować aby na wszystkie plusy stykło.

  • Abc Serial o konstytucji, dobre. Teraz mamy serial o tym jak „dobrzy” sędziowie z ministrem na czele, po kryjomu rozsyłali chamskie informacje o „złych” czyli nie ich sędziach. Mamy serial „samobójstw” w więzieniach, policja zakupuje dodatkowe duże ilości gumowych kul a ty buraku ciesz się z 500+ i to niezależnie od tego, ze za chwilę wydasz miesięcznie nie 500 a 1000 więcej na jedzenie z powodu podwyżek. Ale co tam że banda kolesiów pozbawia nas wolności, zagarnia nie 500 a 500000 w spółkach skarbu państwa, że dają sobie nienależne nagrody, ktore im się „należą” a złapani na oszustwie mowią, że wpłacą na Caritas. Nieważne, że wygłaszają głosem księdza umoralniające przemówienia stawiając za wzór matki Polki lafiryndę z dobrym nazwiskiem, kolejnym mężem, z dziećmi z kilku związków itd itp Ciesz się z pincet+

  • Demokracji to nie było za rządów Platformy jak ABW wchodziło do niezależnych redakcji prasowych czytaj „Wprost”. O hejterach zwolennicy PO niech lepiej nie mówią bo obrażają samych siebie.

  • Jak kupujesz w najdroższych sklepach żywność to płacisz dużo. Ja kupuje na targu i płace mało ha ha ha. A kolejna sprawa to co uważasz że rolnik który ciężko pracuje na roli nie może podnieść ceny za swoje płody rolne? już nikt na wsi nie chce pracować z młodych ludzi wszyscy ciągną do miasta, dlatego ci rolnicy którzy zostali i produkują żywność będą monopolistami i będą dyktować cenę czy tobie się to podoba czy nie. Nie obrażaj innych ludzi za Tuska nic nie było ważne jest że polskie rodziny, dzieci mają lepszą sytuację niż my mieliśmy za wielka pochwała dla rządu PiS

 7. Przecież ta pani nie ma kompetencji. Co ona wie o stanowieniu prawa? Jestem ciekawy której partii będzie chciała realizować program PO SLD czy PSL? To jest tylko chęć dorabia się do władzy dla samej władzy.

 8. Pani Matecka odeszła na emeryturę. Trzeba jej odpoczynku w chorobie a nie startu do Senatu… kto jest tak złośliwy że Panią wystawił do startu??…. zdrowia życzę!

 9. Jak ta pani chce reprezentować swoich wyborców jak na sesjach rady miasta nic się nie odzywała i nie zabierał prawie wcale głosu. W tej wielkiej polityce bardzo często trzeba się spierać i to mocno o interesy wyborców. Mogli dać szansę komuś młodemu widać że ławka kadrowa całej koalicji bardzo krótka.

 10. Nowych nie chcą dopuścić. Stara kadra mocno się stara aby czasem ktoś nowy nie poszedł za daleko. W wyborach samorządowych mili ze 40 kandydatów a teraz nie ma wśród nich nikogo odpowiedniego do wystawienia ?!
  Lepiej by nikogo nie wystawiali niż tę panią i to jeszcze z obozu Klimkowej.
  Dramat.

 11. Każdy ma prawo wystartować. Każdy ma też prawo głosować wg własnego uznania. Mielenie tematu stanu zdrowia jest nieeleganckie, choć tak typowe dla naszego polskiego podwórka.
  Niech wygra lepszy. Pani Ewo, trzymam kciuki, bo jest Pani świetną kobietą i samorządowcem!!!!!!! Proszę się zrażać złośliwościami maluczkich i przeć do przodu!!!!!!!!!!! Ja i moja rodzina trzymamy za Panią kciuki!!!!!

 12. Ci wszyscy, którzy tu opowiadają jak to rolnik ma prawo i może swobodnie podnosić ceny niech się walną w łeb. no bo niby dlaczego rolnicy domagają się cen regulowanych przez państwo? Czy odszkodowań za szkody w prywatnej w końcu działalności spowodowane suszą, ulewami, gradobiciem itp. Jak taksówkarzowi grad zniszczy taksówkę, to jeśli nie miał autocasco to państwo niczego mu nie zwróci. Straszenie ludzi tym, ze nie będzie co jeść jest też durne. Wystarczy zwiększyć import z Unii i wtedy ci grożący rolnicy zobaczą. Największym zagrożeniem dla rolników są pośrednicy, którzy kupują od nich czereśnie za 5 zł /kg a sprzedają po 15 zł na targu, czy wielkie sieci handlowe. W rozwiniętych krajach jak Anglia coraz więcej producentów rolnych idzie w przetwórstwo. Np nie sprzedają jabłek na sok za grosiki tylko zainwestowali w przetwórnię i sprzedają sok itp Tak więc ostrożniej z tymi pogróżkami a jeśli już to zobaczcie jaka jest różnica cen pomiędzy towarem na giełdach rolnych a na targu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick