Ewa Matecka i Janusz Pęcherz senatorami! [OFICJALNE WYNIKI]

9
To już pewne. Ewa Matecka i Janusz Pęcherz z Koalicji Obywatelskiej zostaną senatorami. Oboje pokonali kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w niedzielnych wyborach i zasiądą w izbie wyższej polskiego parlamentu.

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza, że w wyborach do senatu w okręgach nr 95 i 96 zwyciężyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej. W pierwszych z tych okręgów wygrała Ewa Matecka. Była wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego uzyskała 80 084 głosy, pokonując tym samym Łukasza Mikołajczyka z Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny senator otrzymał 77 780 głosów.

ZOBACZ TEŻ: PiS wygrał i będzie rządzić samodzielnie [WYNIKI EXIT POLL]

Koalicja Obywatelska odniosła także triumf w okręgu nr 96, gdzie wygrał były prezydent Kalisza Janusz Pęcherz reprezentujący Koalicję Obywatelską. Uzyskał wynik 72 579 głosów. Wyprzedził tym samym senatora PiS Andrzeja Wojtyłę, którego poparło 70 993 wyborców.

OFICJALNE WYNIKI DO SENATU (OKRĘG NR 95)
Ewa Matecka
(Koalicja Obywatelska) – 80 084 głosy
Łukasz Mikołajczyk (Prawo i Sprawiedliwość) – 77 780 głosów

OFICJALNE WYNIKI DO SENATU (OKRĘG NR 96)
Janusz Pęcherz
(Koalicja Obywatelska) – 72 579 głosów
Andrzej Wojtyła
(Prawo i Sprawiedliwość) – 70 993 głosy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Nie znoszę PiSu ale zwycięstwo tej pani to porażka. Beznadziejna jako wiceprezydent taka sama jako senator.
    Mikołajczyk=Matecka= PORAŻKA !!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Wybór p. Mateckiej na Senatora TO WIELKA PORAŻKA, WSTYD dla Polski i Polaków, już wybór na w-ce Prezydenta był WIELKĄ porażką , no ale jakoś to sie zniosło wiadomo przecież układy i układziki!!!! ( bardzo słaba na niziutkim poziomie wiedza, brak kompetencji, brak merytorycznej wiedzy!!!! Nie należę do żadnej partii ,lecz moi drodzy ostrowianie jak wybieramy takich ludzi na senatorów , posłów to po prostu skandal , wstyd!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick