PiS wygrał i będzie rządzić samodzielnie [WYNIKI EXIT POLL]

13
Fot. fotolia.com
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne 2019. Tak wynika z sondaży exit poll opublikowanych w ogólnopolskich mediach punktualnie o godz. 21.00, a więc w momencie zamknięcia lokali wyborczych.

Zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych 2019. Teraz pozostało już tylko oczekiwać na oficjalne wyniki wyborów, ale równo z zamknięciem lokali wyborczych poznaliśmy wyniki exit poll, a więc sondażowe wyniki zebrane w trakcie niedzieli. W przeszłości w dużej mierze pokrywały się one z końcowymi sukcesami. Czy podobnie będzie tym razem? O tym dowiemy się dopiero we wtorek, kiedy – jak wynika z zapowiedzi Państwowej Komisji Wyborczej – zostaną ogłoszone oficjalne wyniki wyborów.

ZOBACZ TEŻ: Polacy głosują! Dziś poznamy wyniki wyborów parlamentarnych [AKTUALIZACJE]

Jak wynika z sondażu exit poll opublikowanych w ogólnopolskich mediach, wybory parlamentarne 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43,6%. Na drugim miejscu uplanowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,4%, a na trzecim – Lewica, która otrzymała 11,9% głosów. Jeśli wyniki się potwierdzą, do sejmu dostaną się także przedstawiciele z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej – 9,6% oraz Konfederacji Wolność i Niepodległość – 6,4%.

W dotychczasowej kadencji sejmu PiS ma 240 mandatów. Według wyliczeń IPSOS-u, w nowej kadencji będzie ich mieć 239, co nadal daje zwykłą większość w parlamencie. Koalicja Obywatelska w sondażu exit poll otrzymała 130 mandatów, SLD – 43, PSL – 34, a Konfederacja – 13. Tym samym w „nowym sejmie” znalazłyby się wszystkie pięć ogólnopolskich komitetów.

Warto zwrócić też uwagę na końcową frekwencję, która w tych wyborach, według IPSOS wyniosła aż 61,1%. Jeśli PKW potwierdzi to wyliczenie, będziemy mogli mówić o rekordzie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 32
  25

  Oczka się otworzą jak zaraz po nowym roku zaczną się podwyżki zus, prąd itp itd wtedy 500+ nie wystarczy i już będzie za późno na stękanie. Tylko Polski żal że tymi wyborami cofnelismy ją o jakieś 30 lat

 2. 24
  38

  Brawo!Piękny wieczór… Zobaczyć smutną i bufoniastą twarz Schetyny i reszty POpaprańców to coś pięknego.Kolejne 4 lata rządów PiS to rewelacyjna wiadomość! Brawo panie Jarosławie! Prowadź Polskę.Ps.Rudy już raczej nie wróci do kraju ha ha ha

 3. 7
  2

  Ludzie kiedy wy zrozumiecie ze te czasy już nie wrócą gdzie paliwo było po 3 zł a chleb po 1.60 i to niezależnie od tego która partia by wygrała.Tak jest ten świat urządzony ze kazdy idzie do przodu i chce mieć więcej i więcej właściciele roznych firm np.Popatrz na i ulice jakimi furami sie worza po mieście kiedyś tego nie było widać a teraz? Sami sobie odpowiedzicie co wam inne partie obiecaly i dały?

 4. 2
  1

  Ludzie kiedy wy ogarniecie fakt ze te czasy gdzie paliwo było po 3 zł a chleb po 1.60 nie wrócą bo tak ten świat jest urządzony wszyscy idą do przodu chcą więcej i więcej zwlaszcza właściciele różnych firm. Popatrzcie na ulice jakimi furami ludzie sie worza coraz to lepsze auta kiedyś tego nie było widać a teraz.Wiec uważacie ze jest aż tak źle?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick