Ewa Kopacz – była pierwsza w Wielkopolsce, jest druga w Parlamencie Europejskim

31
źródło: fanpage Ewy Kopacz
Była premier Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Tak zadecydowano w głosowaniu, w którym uzyskała poparcie 461 europosłów. Startująca jako "jedynka" z listy Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce kandydatka, jest jedyną Polką w gronie najważniejszych osób w tej instytucji.

Ewa Kopacz w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała 252 032 głosy i był to najlepszy wynik w województwie, a także jeden z najwyższych w kraju. Nie gwarantował – bo nie mógł – żadnej posady w Europarlamencie. Kandydaturę byłej premier i minister zdrowia zgłoszono jednak na stanowisko wiceprzewodniczącej unijnego parlamentu. Spotkało się to z dużym poparciem wśród pozostałych europosłów, którzy w liczbie 461 osób zaaprobowali jej kandydaturę.

Eurowybory 2019. Tyle głosów oddano na kandydatów z Wielkopolski [PEŁNA LISTA]

Jak się okazuje, jest to jedyna polska europosłanka na tak wysokim stanowisko w Parlamencie Europejskim. Szansę na fotel wiceprzewodniczącego miał także inny kandydat startujący z Wielkopolski – Zdzisław Krasnodębski (Prawo i Sprawiedliwość), który w latach 2018-2019 był właśnie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Tym razem przegrał w trzeciej turze głosowania z włoskim kandydatem Fabio Massimo Castaldo. Europoseł z Polski uzyskał 85 głosów, a Włoch – 248.

Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego został inny Włoch – David Sassoli (345 głosów poparcia w drugiej turze głosowania).

Miesiąc temu wielkopolska europosłanka pochodząca z Mazowsza objęła inne ważne stanowisko. Została wiceszefową największej unijnej partii – Europejskiej Partii Ludowej, w skład której wchodzi m.in. Platforma Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość, które w partyjnym rankingu wygrało w Polsce majowe wybory, w Unii Europejskiej przynależy do Europejskiej Partii Konserwatystów i Reformatorów (ECR), która jest mniejszością w Parlamencie Europejskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

31 KOMENTARZE

  • Ale mnie rozbawiłeś…..ta pani nawet po dywanie nie umie chodzić .A tak poważnie to dla Polski żadnej korzyści nie będzie!

  • Zgadzam się z Tobą. Tusk był przewodniczącym rady i jakie korzyści Polska z tego miała oprócz osobistych Tuska odpowiedź brzmi żadnych.

  • Trole pisowscy w akcj i/ zbliżają się wybory – pisać brednie za solidne wynagrodzenie ! Obrzydliwe i kłamliwe – ale dla tej politycznej Sekty – to normalność !

  • Ja się też wstydze takich troli pisowskich z hejtem na temat wybitnego polityka jakim jest b. pani Premier – Ewa Kopacz.
   Ale tu mozna hejtować a prawda sama sie obroni – wygrana w Wielkopolsce i wyniki głosowania w Parlamencie UE – świadczą o klasie polityka.
   Miernoty z PIS przegrały a do tego sromotnie – są marginesem władz w UE – tylko mocni w pustosłowiu, populiżmie, kłamstwie –
   a takie gwiazdy jak B. Szydło może się tylko pochwalic jaką ma szafkę w Parlmencie UE – nawet jej nikt nie zauważył – a miała takie dobre wyniki jak przegrana 27 – 1 / to jest własnie ten poziom ,, dobrej zmiany”. Przynoszą nam wstyd Jurgiele, Kempy, Obatele …. – typowe prowincjonalne osiągnięcia. ! Sukcesy i uznanie opozycji bolą – stąd taki jad nienawiści.

 1. Bardzo dobrze że jest w Brukseli bo już dość złego w Polsce zrobiła. Ale ucieczka do Brukseli jej nie pomoże bo historia ją i jej szefa za wszystko zło co wyrządzili na pewno rozliczy.

  • Za to Gwiazda PIS jęcząca Beata Szydło – znowu przegrała głosowanie w UE na szefowa komisji. – widocznie miernoty z PIS w UE do niczego się nie nadają.
   Pozostało im obrażanie poprzez prymitywnych troli pisowskich – co widać po pisanych komentarzach – po sukcesach Ewy Kopacz. Tylko to dobrej zmianie pozostało – ponieważ w UE sa marginesem. wstyd i żenada – po kolejnej wysokiej porażce kandydata PIS.

  • A te baby wz PIS w europarlamencie to dopiero wstyd ! Nic nie osiagnęły, żadnych stanowisk -żadnych obcych języków nie znają należą do marginalnego ugrupowania – . . . A chalą się tylko, ze mają szafki – to im pozostało. Natomiast nie dorastają do pięt Ewie kopacz – ktora w Wielkpolsce i UE otrzymała tak duzo głosów .! Ale sukcesy bolą miernoty z PIS.

 2. Ta pani to jest jeden wielki dramat. Angielskiego ni w ząb nie zna. Wielka europosłanka. Unia jest do zlikwidowania. To coś niepotrzebnego

  • Nie ma co komentować takich którym umysł odmawia posłuszeństwa. Tylko można współczuć tym – co piszą takie brednie!

  • Hejt i trolle Pisowskie się uaktywnić.Wybory już blisko – populizm. Kłamstwa i brak obiektywizmu oraz obrzucanie błotem przeciwników politycznych – to chleb powszedni trefnej zmiany.

 3. Przez litość nie wyrażę swojej opinii o europosłach z PIS😏
  Każdy średniorozgarnięty człowiek wie jakim obciachem jest obecność w Brukseli ludzi o mentalności i aparycji Jurgiela, Szydło, Kempy, Jakiego, Zalewskiej czy Waszczykowskiego.
  Na szczęście nie będą mieli żadnego wpływu na politykę UE, będąc we frakcji z podobnymi wynalazkami z innych krajów UE!?

  • Taka prawda – z oszołomami i trolami nawetbnie co dyskutować – to co piszą świadczy o ich ,, wysokim poziomie intelektualnym ” – typowe dla pis – śmiech i obciach.! – to już widać i słychać – typowy margines w UE.

 4. No cóż, żadnych korzyści dla Polski i Polaków z tego stanowiska nie będzie, tak samo jak nie ma nic z tego że Tusk zajmował tak wysokie stanowisko, tylko to było że szkoda dla naszego kraju, nic kompletnie nie zrobił, wręcz nawet zaszkodził, dobrze że to już koniec kadencji, niech nie przyjeżdża do kraju.

 5. Jak widać Pisowskie trolle już w akcji wyborczej i piszą brednie zgodnie z linią partii PIS! ,Przesłanie dla naiwnych i swoich zwolenników !

 6. Trolle ,, dobrej zmiany ” znowu przed wyborami w akcji. Nie mogą przebolec, że nic nie mogą osiągnąć w UE, przegrywając sromotnie wszystko w głosowaniach.A tu w Wielkpolsce wygrywa Kopacz – A dodatkowo zajmuje wygrywając wyraźnie w głosowaniach –
  wysokie stanowisko – I od razu fala hejtu i jadu nienawiści, klamstw i pomówień –
  wylewa się że strony zwolenników PiS. Jest to odpowiedź na porażkę PiS w Wielkpolsce i UE. Fałsz i obłuda ,,dobrej zmiany ” Tak jak w przypadku ich porazki 27 – 1′!!!

  • Trole pisowskie w akcji- wznieśli się na wyżyny intelektu, swoimi opiniami i komentarzami. Ośmieszają się sami. Wstyd i żenada – gdy rozum oidmawia posłuszeństwa. To nie kompromitacja wielkopolon – to kompromitacja dobrej zmiany w Wielkpolsce i UE.

 7. Aż przykro czytać teh hejt pisowski – zaczęło się! Kampania wyborcza w stylu ,, dobrej zmiany ” w toku. Obrzydliwe !

 8. Ewa Kopacz pokazała gdzie jest miejsce PiS. W Wielkoplsce i UE. Odpowiedzią jest akcja troli i nawiedzonych sympatyków PiS. Nic się nie zmieniło w mentalności tej opcji politycznej. Smutna prawda.

 9. Smutne jak ,, intelektualiści ” rodem z PiS piszą takie brednie pełne jadu. ale jaka ,, dobra zmiana ” tacy ,, inteligenci ’ PIS.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick