Ewa Kopacz wiceszefową największej partii w Europarlamencie!

8
źródło: facebook.com/pg/KopaczEwa
Europosłanka z Wielkopolski Ewa Kopacz została wiceszefową największej partii politycznej w Parlamencie Europejskim - Europejskiej Partii Ludowej. Zastąpiła na tym stanowisku Tadeusza Zwiefkę, europosła z województwa kujawsko-pomorskiego, który nie dostał się do Europarlamentu na kolejną kadencję. Początkowo mówiło się, że jego miejsce zajmie Jan Olbrycht, ale ostatecznie wybrano byłą premier polskiego rządu.

Ewa Kopacz zajmuje teraz jedno z najważniejszych partyjnych stanowisk w Unii Europejskiej. Oprócz niej wiceprzewodniczącymi partii kierowanej przez niemieckiego polityka Manfreda Webera (jeden z potencjalnych kandydatów na szefa Komisji Europejskiej) są: Arnaud Danjean, Gonzalez Pons, Andrey Kovatchev, Esther de Lange, Mairead McGuinness.

„Nowa praca, nowe wyzwania” – napisała na swoim fanpage’u Ewa Kopacz. Wiadomość o enigmatycznej treści została uzupełniona kolejną – opublikowaną dwie godziny później, kiedy pojawił się kolejny post: „Dziękuję za zaufanie i za oddane na mnie głosy w wyborze na wiceprzewodniczącą grupy EPP” – zakomunikowała, publikując zdjęcie przedstawiające ją oraz pozostałe najważniejsze osoby w Europejskiej Partii Ludowej (EPP), do której w Parlamencie Europejskim należą m.in. Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

ZOBACZ TEŻ: Eurowybory 2019. Tyle głosów oddano na kandydatów z Wielkopolski [PEŁNA LISTA]

Dziękuję za zaufanie i za oddane na mnie głosy w wyborze na wiceprzewodniczącą grupy #EPP

Opublikowany przez Ewa Kopacz Środa, 5 czerwca 2019

Europejska Partia Ludowa jest największym ugrupowaniem w Parlamencie Europejskim. Po raz kolejny zdobyła największą liczbę mandatów (179) i mimo spadku liczby europosłów wchodzących w jej skład, nadal jest liderem pod tym względem. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy w Polsce wygrali europejskie wybory, należą do Europejskiej Partii Konserwatystów i Reformatorów (ECR), która jest mniejszością w Europarlamencie.

Ewa Kopacz wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 7 (Wielkopolska), choć nie pochodzi z tego terenu. Nie przeszkodziło jej to jednak w uzyskaniu wysokiego wyniku, przekonując do siebie 252 032 głosujących.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • A co byś chciał, żeby niemieckiego kandydata Merkel nie poparły państwa, które w większości podczas II wojny światowej były sprzymierzeńcami Hitlera albo takimi jak Francja?

  1. Ciekawe jak ten fakt skomentują przedstawiciele działu prehistorii w brukselskim muzeum…czy oni zdają sobie sprawę że przez lata okłamywali ludzi czy dopiero doktor Ewa im uświadomi?

  2. Sześciu wiceprzewodniczących ! Mogli zrobić z każdego kraju. Jakie to ważne stanowisko niech świadczy jej poprzednik. Ja Tadeusza Zwiefkę kojarzę jako prowadzącego „Teleskop” w poznańskiej tv. Wyborcy w woj. kujawsko-pomorskim jak widać nawet z tej działalności nie kojarzyli Pana Zwiefki…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick