E-PIT. Zaakceptuj albo odrzuć. Zostały dwa tygodnie

1
Raptem dwa tygodnie zostały, aby zaakceptować bądź odrzucić zeznanie podatkowe za 2018 roku w usłudze e-PIT. Czasu pozostało na prawdę niewiele.

Tylko do 30 kwietnia można składać deklaracje podatkowe za 2018 rok. Dokładnie do tego dnia można wykonać niezbędne czynności poprzez usługę e-PIT. Pozostały więc raptem dwa tygodnie na zaakceptowanie lub odrzucenie deklaracji. Jeśli do tego czasu nie zostanie podjęta przez podatnika żadna z tych czynności, Urząd Skarbowy uzna przygotowany przez tę instytucję e-PIT za złożony.

ZOBACZ TEŻ: ZUS ustali ci ponownie emeryturę? Jest na to szansa, ale dotyczy tylko nielicznych

Jeśli do 30 kwietnia podatnik nie skorzysta z usługi e-PIT (mowa o deklaracji PIT-37 lub PIT-38), a także nie złoży deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklarację lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym) to dokument elektroniczny zostanie uznany za złożony. Będzie go można znaleźć na stronie podatki.gov.pl w zakładce „Złożone dokumenty”.

W przypadku niedopłaty, do 31 maja podatnik otrzyma informację o tym z urzędu skarbowego i będzie miał tydzień na wpłacenie różnicy na konto odpowiedniego urzędu skarbowego np. poprzez przelew bankowy albo za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych są dostępne na stronie podatki.gov.pl.

W przypadku gdy z e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, wyliczona kwota zostanie przelana na konto bankowe o ile urząd skarbowy posiada numer konta podatnika. Jeśli go nie posiada, pieniądze zostaną doręczone przekazem pocztowym na adres zamieszkania. 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick