Dziś wyjątkowy dzień. 90 lat temu oddano do użytku stadion w Ostrowie

4
Dzisiaj mija dokładnie 90 lat od otwarcia stadionu w Ostrowie Wielkopolskim! Doszło do tego 24 czerwca 1928 roku. Stadion nosił wówczas nazwę Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Dziś to Stadion Miejski.

-Aktu oddania obiektu do użytku społeczeństwa dokonał ówczesny starosta powiatu dr. Józef Srokowski. W kolejnych latach stadion wzbogacał się o kolejne boiska, bieżnie i budynki. W 1931 roku Klub Motocyklowy Ostrów wybudował tor żużlowy do wyścigów motocyklowych. To był właśnie początek tej popularnej dyscypliny w naszym mieście – mówi nam Artur Małecki, historyk sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzięki Arturowi Małeckiemu prezentujemy Państwu dwie fotografie, które przedstawiają zawody motocyklowe rozgrywane na ostrowskim stadionie w pierwszej połowie lat 30. minionego wieku. Więcej o stadionie w Ostrowie Wielkopolskim mówić będziemy na antenie Telewizji Proart już w najbliższą środę w kolejnym wydaniu magazynu żużlowego Taśma w górę.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Należy dodać, że wiosną 1928 r. grunt na budowę stadionu ( 32 morgi magdeburskie) przekazał bezpłatnie Powiatowemu Komitetowi Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w Ostrowie, ordynat na Przygodzicach Michał ks. Radziwiłł ze swojego majątku na Krępie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick