Dziś startują godziny dla seniorów. Kiedy i gdzie nie zrobisz zakupów?

10
Fot. pixabay.com
Od 15.10 (czwartek) obowiązują tzw. godziny dla seniorów. W godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach zakupy zrobią jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Te zasady obowiązują także na poczcie. Nowe rozporządzenie premiera jest podyktowane ochroną seniorów przed szerzącą się epidemią koronawirusa w Polsce.

Godziny dla seniorów obowiązywały już w poprzednich miesiącach, gdy epidemia koronawirusa w Polsce była w początkowej fazie. Teraz, gdy liczba zakażeń wynosi ponad 6 tysięcy na dobę, rząd postanowił przywrócić wcześniej obowiązujące zasady.

CZYTAJ: “Priorytet to ochrona seniorów” – rząd przedstawił strategię działania

Godziny dla seniorów obowiązują w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i na poczcie. Od godziny 10.00 do 12.00 zakupy zrobią jedynie osoby po 60. roku życia. Ma to uchronić seniorów przed potencjalnym zakażeniem. Dodatkowo, premier zaapelował o pomoc seniorom. Chętni mogą osobom starszym zrobić zakupy lub pomóc w wyprowadzeniu czworonoga.

Godziny dla seniorów będą obowiązywać do odwołania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

    • @luk,
      wiele osób, i Ty też, nie rozumiecie, że to jest zakaz zakupów (dla młodszych niż senior),
      w godzinach: od 10 do 12. W pozostałych godzinach mogą wszyscy robić zakupy!

  1. Ludzie nie wyżywajcie się na ludziach po sześćdziesiątce (ja też do nich należę), bo to nie oni wymyślili ten idiotyzm. Już w czasach okupacji Polski metody te stosowali nasi goście zza Odry, pisząc na sklepach (tylko dla Niemców). Tym razem sami żeśmy sobie wybrali “okupantów”, więc nie szkalujcie tych po sześćdziesiątce, bo to nie oni wymyślili ten idiotyzm.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick