Dziś Boże Narodzenie. Czy Jezus naprawdę przyszedł na świat w grudniu? [WIDEO]

2
Boże Narodzenie to czas, w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus. Poprzedza je trwający trzy tygodnie Adwent. Natomiast w świadomości Polaków ten okres zakorzenił się jako wyjątkowy czas dla rodziny. Spotykamy się przy jednym stole, zapominając stare żale i niesnaski, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok.

Adwent to w kalendarzu liturgicznym okres, w którym wierni przygotowują się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To święto przypada właśnie dziś, w niedzielę, 25 grudnia.

Data obchodów Bożego Narodzenia jest umowna. Dlaczego? Według dostępnych źródeł święto wprowadzono najpierw w Rzymie w IV lub pod koniec III wieku. Do dziś jednak ścisłe określenie czasu świąt Narodzenia Pańskiego jest kwestią nadal dyskutowaną przez uczonych.

Boże Narodzenie w Polsce charakteryzuje się dużą liczbą tradycji, z których największą popularnością cieszy się choinka. Każda z ozdób, którą zawieszamy na świątecznych drzewkach ma swoją symbolikę. I tak np. światełka oznaczają światło Chrystusa, a okrągłe bombki są nawiązaniem do kształtu kuli ziemskiej.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. W ten świąteczny czas pamiętajmy o innych. Ratujmy Panią Asię. Nowotwór nie może być silniejszy. Pomagała niepełnosprawnym dzieciom, teraz sama potrzebuje wsparcia. Współzałożycielka fundacji Stworzenia pana Smolenia walczy z ciężką chorobą. Pomóż jej dalej żyć. https://www.siepomaga.pl/joanna-kubisa

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick