Dzień Kobiet znowu nie jest tylko symbolem

4
Fot. Pixabay
Obchodzony od 8 marca 1910 roku Dzień Kobiet został ustanowiony jako moment upamiętnienia walki o polityczne i ekonomiczne prawa dla kobiet. Choć przez wiele lat w Polsce był niemal tylko wspomnieniem dawnych dziejów, to w ostatnich latach, za sprawą różnych wydarzeń, znowu coraz głośniej mówi się o tym, że prawa kobiet w Polsce są deptane, a kobiety traktowane gorzej, niż na to zasługują bądź niż wskazują na to ustanowione wcześniej przepisy prawa.

Dość wspomnieć nierówności płacowe, o których mówi się od dawna czy niedostateczną pomoc państwa w poprawie bytu poszkodowanych w wyniku przemocy domowej. O godne życie jeszcze nie tak dawno walczyły matki niepełnosprawnych dzieci, nie wspominając już o Strajkach Kobiet. Choć w dyskursie publicznym najczęściej przejawiała się walka o możliwość przeprowadzenia aborcji w wyjątkowych sytuacjach, to wśród 13 postulatów znalazło się m.in. „Odśmieciowienie rynku pracy”. To także problem, z którym kobiety borykają się na co dzień.

Tradycyjnie życząc naszym Czytelniczkom spełnienia marzeń, dużo siły i zdrowia w tych trudnych oraz wymagających czasach, głęboko wierzymy, że Wasze starania (na wszelkich płaszczyznach) przyniosą wreszcie pozytywny dla Was efekt, a ciągła walka o równość i sprawiedliwość stanie się tylko wspomnieniem.

Drogie Czytelniczki,
wszystkiego, co najlepsze!
Redakcja wlkp24.info

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 3
  1

  Jak to jest że kobiety mają tak ciężko a 90% samobójstw popełniają mężczyźni??? Poza tym żądamy równouprawnienia w kwestiach emerytalnych. Równy wiek dla kobiet i mężczyzn! Poza tym oczywiście żądamy aborcji na żądanie do 12 tygodnia na żądanie mężczyzny. Równość przede wszystkim, ciekawe czy 10tego marca będzie podobny artykuł z okazji dnia mężczyzn w tym tolerancyjnym portalu

 2. Składam życzenia, dla wszystkich kobiet z prawicy i z lewicy oraz tych zwyczajnych szarych i bardzo zapracowanych, walczących o swoje słuszne prawa, pomyślności, marzeń spełnienia, całuski i po czerwonej róży. :)))

 3. 2
  1

  Tak jest tylko wg. niereformowalnej instytucji czyli Kościoła Rzymskokatolickiego.A tak naprawdę to wg. Pana Boga wszyscy ludzie są równi i równo będą sądzeni. Ale, jak to mówią każdy wierzy w to co chce… Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick