Dyrektor szpitala została odwołana. Znamy powody

1
Dyrektor szpitala w Krotoszynie Iwona Wiśniewska została odwołana. Taką decyzję podjął zarząd powiatu. Jak ustalił portal wlkp24.info, jednym z powodów podjęcia takiej decyzji było wystartowanie w konkursie na dyrektora szpitala w Koninie, o czym szefowa krotoszyńskiej placówki nie poinformowała starosty krotoszyńskiego.

W połowie maja przewodziła oficjalnemu oddaniu do użytku nowej części szpitala, a 1 czerwca została odwołana. Mowa o dyrektor Szpitala Powiatowego w Krotoszynie Iwonie Wiśniewskiej, która żegna się ze stanowiskiem. Informację potwierdziło tamtejsze starostwo powiatowe, pod które podlega placówka medyczna.

Dyrektor szpitala w Krotoszynie odwołana

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowej dyrektor, a powody, które zostały wzięte pod uwagę, miały być dwa. Pierwszy miał dotyczyć braku dobrych relacji na linii dyrektor – wicedyrektorzy i pracownicy szpitala. Drugi miał być związany z dalszymi planami zawodowymi dotychczasowej szefowej placówki w Krotoszynie.

Jak potwierdziły portalowi wlkp24.info władze powiatu, największy niesmak był związany z tym, że dyrektor szpitala w Krotoszynie złożyła dokumenty na stanowisko szefowej szpitala w Koninie (placówka podlegająca pod Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego). Jak się okazało, szefowa krotoszyńskiej lecznicy nie poinformowała o tym władz powiatu krotoszyńskiego, choć takie są procedury.

Początkowo informacja o ubieganie się o nowe stanowisko miała być odbierana w charakterze plotki, ale została zweryfikowana przez władze powiatu. Starosta krotoszyński Stanisław Szczotka miał rozmawiać z Pauliną Stochniałek, członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która potwierdziła mu, że to jednak prawda. Przedstawiciele starostwa wyjaśniają, że dyrektor prawa nie złamała. Ich zdaniem złamała jednak inne zasady związane z moralnością i lojalnością.

Kto będzie zarządzał szpitalem w Krotoszynie?

Jak potwierdzili portalowi wlkp24.info przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, „niezwłocznie” ma zostać rozpisany konkurs, w którym zostanie wyłoniny nowy dyrektor. Za przeprowadzenie procedury i skonstruowanie regulaminu ma odpowiadać komisja konkursowa powołana przez radę powiatu. Kiedy dokładnie procedura ruszy – tego na razie nie wiadomo.

Znane jest natomiast nazwisko osoby, która przejmuje obowiązki związane z prowadzeniem pracy szpitala. Zgodnie ze statutem jest to dyrektor do spraw medycznych lek. Mieczysław Pełko. To on od 2 czerwca pełni obowiązki dyrektora.

Dotychczasowa szefowa placówki została skierowana na urlop i do pracy ma już nie wrócić. Przysługuje jej jednak miesięczny okres wypowiedzenia, który obowiązuje od pierwszego dnia następnego miesiąca. W związku z tym, że decyzja o odwołaniu dyrektor zapadła 1 czerwca, okres wypowiedzenia rozpocznie się 1 lipca. Zatem upłynie 31 lipca 2022 roku. Do tego czasu ma wykorzystać zaległy urlop.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ale wstyd.
    Przecież to było wiadome od samego początku, że Pani brak klasy i umiejętności odpowiednich.
    A braku dobrych relacji na linii dyrektor – wicedyrektorzy i pracownicy szpitala, cóż kompetencję miękkie tez weryfikuje komisja.
    W sumie to też całkowita porażka komisji konkursowej, która dokonała takiego wyboru.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick