Dyrektor Domu Dziecka przechodzi na emeryturę

0
Fot. kalisz.pl
Jolanta Nowińska, dyrektor Domu Dziecka w Kaliszu zakończyła pracę na tym stanowisku i przeszła na emeryturę. "To był dla mnie wyjątkowy i ważny czas. Prowadzenie Domu Dziecka to moja pasja, a uśmiech dzieci jest największą nagrodą" - powiedziała, żegnając się ze stanowiskiem.

Jolanta Nowińska poświęciła Domowi Dziecka w Kaliszu praktycznie całe zawodowe życie, ponieważ jest z nim związana od ponad 40 lat. 30 lat pracowała tam jako psycholog, udzielając wsparcia dzieciom, jak i całym rodzinom. – To był dla mnie wyjątkowy i ważny czas. Prowadzenie Domu Dziecka to moja pasja, a uśmiech dzieci jest największą nagrodą – oznajmiła odchodząca dyrektor.

W trakcie jej kadencji na tym stanowisku przeprowadzono na terenie placówki wiele prac remontowych. Teraz Dom Dziecka w Kaliszu jest pełen kolorów, nie brakuje w nim też zabawek. Wszystko to sprawia, że podopieczni wychowują się w przyjaznej atmosferze.

W trakcie jej kadencji w placówce dokonano licznych remontów, dzięki czemu Dom Dziecka dzisiaj bardziej przypomina dom niż instytucję, a wychowankowie placówki mogą dorastać w warunkach dostosowanych do ich potrzeb, w domu pełnym kolorów, zabawek i ciepłej atmosfery.

Za wysiłek wkładany w pracę podziękował jej także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. Otrzymała od niego dyplom gratulacyjny, kwiaty oraz upominek. – Niech czas emerytury będzie dla pani okresem spokoju i odpoczynku, a także kolejnym etapem związanym z odkrywaniem nowych pasji oraz z realizacją nowych marzeń i planów – powiedział włodarz.

Jolanta Nowińska została także uhonorowana na ostatniej sesji Rady Miasta Kalisza, podczas której otrzymała tytuł Honorowego Przyjaciela Miasta Kalisza. W przeszłości została także odznaczona m.in. odznakami: Przyjaciel Dziecka, Zasłużony Działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Medalem im. dr. H. Jordana.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick