DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dwóch olimpijczyków odwiedziło Ostrów Wielkopolski!

Dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych oraz posłuchać historii obu olimpijczyków. Zwieńczeniem spotkania były biegi sztafetowe, podczas których młodzi sportowcy mogli wykorzystać wiedzę i wskazówki przekazane przez profesjonalistów.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Z podwórka na bieżnię”. To druga edycja projektu edukacyjnego realizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych zlokalizowanych przeważnie w mniejszych gminach i miastach. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej w oparciu o lekką atletykę. Imprezy odbywają się na halach sportowych lub innych krytych obiektach sportowych.

Sebastian Chmara wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów. W dziesięcioboju zdobył dwa złota, srebro oraz brąz. Chmara ma na koncie także brązowy medal mistrzostw kraju w skoku o tyczce. Jest czterokrotnym halowym mistrzem Polski w siedmioboju. W 1996 roku brał też udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.

Paweł Januszewski swoje pierwsze sukcesy odnosił w biegach płaskich, w tej samej konkurencji był czterokrotnym Mistrzem Polski. Koronną dyscypliną Januszewskiego stał się jednak bieg na 400 m przez płotki, w którym w latach 1994–2004 zdobył 10 medali mistrzostw Polski. Januszewski reprezentował również Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w na mistrzostwach świata w Atenach. Karierze Januszewskiego poważnie zagroził wypadek samochodowy jakiemu uległ w 1997, nie było nawet pewne, czy polski lekkoatleta będzie mógł chodzić, zaś dalsza kariera sportowa wydawała się niemożliwa. Jednak dzięki udanej i szybkiej rehabilitacji Januszewski wywalczył niespodziewanie rok później na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie złoty medal, poprawiając jednocześnie rekord Polski.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz