Ewakuacja pacjentów z koronawirusem. Co się dzieje w kaliskim szpitalu?

1
Czterech pacjentów oddziału chirurgicznego Szpitala w Kaliszu jest przewożonych do Poznania. Stwierdzono u nich koronawirusa. Ich przewiezienie ma sprawić, że na oddziale pozostaną tylko zdrowi pacjenci, co pozwoli na próbę uruchomienia jednego z trzech odcinków oddziału. W tej chwili cały oddział jest zamknięty decyzją sanepidu.

Dwóch pacjentów zostało już przewiezionych do Poznania, a dwóch kolejnych czeka na transport karetkami pogotowia. Trwa właśnie ewakuacja osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, którzy przebywali do tej pory na oddziale chirurgicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

CZYTAJ: Trzy kolejne zakażenia w powiecie ostrowskim. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Kiedy cała czwórka zostanie przetransportowana, na oddziale pozostanie pięciu pacjentów, którzy – jak powiedział w rozmowie z portalem wlkp24.info rzecznik prasowy szpitala Paweł Gawroński – będą mogli zostać bezpiecznie rozlokowani. Udało nam się ustalić także, że lekarz, który miał dyżur na oddziale, nie ma koronawirusa, choć początkowo nie wykluczano takiej możliwości.

Przetransportowanie zakażonych pacjentów oddziału chirurgicznego, stworzy możliwość dalszych działań dla władz placówki. Mowa o próbie uruchomienia jednego z trzech odcinków chirurgii. Odcinki A i B zostały zamknięte przez sanepid w czwartek, a odcinek C, na którym także zastosowano kwarantannę – w piątek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick