Dwie osoby, 9 kg narkotyków i “podejrzane” banknoty w rękach policji [WIDEO, ZDJĘCIA]

3
Policjanci z Kępna mogą ogłosić sukces. Zatrzymali dwie osoby oraz skonfiskowali ponad 9 kg narkotyków w tym amfetaminę, marihuanę oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. - To wynik operacji, jaką przeprowadzili policjanci z Kępna w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej - zaznacza sierż. Justyna Niczke, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Pierwszy zatrzymany “wpadł” 19 listopada. Przy 24-letnim mieszkańcu Kępna znaleziono blisko 100 g amfetaminy. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 41-latka – mieszkańca powiatu kępińskiego. Podejrzewano go o handel narkotykami na szeroką skalę. – Przeszukano jego miejsc zamieszkania, gdzie odnaleziono i zabezpieczono blisko kilogram narkotyków: marihuany oraz amfetaminy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu – dodaje rzeczniczka.

ZOBACZ TEŻ: 119 km/h przez wieś i 113 km/h przez Ostrów

Następnego dnia  kryminalni ujawnili kolejne miejsca na terenie powiatu, w których zatrzymany ukrywał narkotyki. Znaleziono w nich ponad 8 kg nielegalnych substancji w tym marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. Jak informują policjanci, substancje były przygotowane do sprzedaży. – Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych. Prokurator zastosował wobec 24-latka dozór policyjny. 41-latek został aresztowany na trzy miesiące. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków, szacuje się na około 500 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy – wyjaśnia sierż. Justyna Niczke.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. 1
  1

  Może warto by było przebadać małolaty wychodzące nad ranem z soboty na niedzielę, z przybytku w okolicy zielonego rynku?Mam wrażenie że w Ostrowie udaje się iż nie ma tego problemu.

 2. 1
  1

  ODTRĄBIĆ!? Co za język pismaku? Odtrąbić to można hejnał z wieży mariackiej w Krakowie!! Litości kogo wy tam zatrudniacie…

  • 1
   2

   Aleś błysnął intelektem. Boki zrywać
   odtrąbić
   1. «zagrać jakiś utwór na trąbce»
   2. «odpowiedzieć na coś trąbieniem»
   3. «trąbieniem dać sygnał ukończenia czegoś»
   4. pot. «ogłosić coś uroczyście»

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick