119 km/h przez wieś i 113 km/h przez Ostrów

3
Dwaj kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. To efekt ich nieodpowiedzialnej jazdy po drogach powiatu ostrowskiego. Jeden pędził 119 km/h przez gminę Sieroszewice, a kolejny rozpędził jaguara do 113 km/h na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego.

W poniedziałek rano pisaliśmy o pladze pijanych kierowców w powiecie kępińskim, wśród których rekordzista miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Ostrowscy policjanci też mieli pełne ręce roboty, ale oni spotkali się ze znacznym przekraczaniem prędkości. Minionej soboty dwóch piratów drogowych straciło prawo jazdy.

Mundurowi podkreślają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Jednak wielu kierowców nic sobie z tego nie robi. Kierujący, których tym razem udało się namierzyć, przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zamiast jechać maksymalnie 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h.

32-letni kierowca volkswagena passata pędził przez gminę Sieroszewice 119 km/h. Mężczyzna dostał mandat i punkty karne, a także zatrzymano mu prawo jazdy na trzy miesiące. Podobna kara spotkała 21-latka z powiatu ostrowskiego, który także został zatrzymany do kontroli, bo jechał jaguarem przez centrum Ostrowa Wielkopolskiego mając na liczniku 113 km/h. On także stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zapłaci też mandat, a przez najbliższy rok będzie miał też na swoim koncie punkty karne.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych – przypominają policjanci.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. jedzie taki przez wieś z szaloną prędkością i nawet nie pomysli, ze za chwile moze wybiec dziecko, zwierze pod maskę…glupota totalna. CO tacy w glowie mają? Jazda bez yanosika jak widać, nie popłaca

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick