DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dwie kampanie w jednej. Możesz pomóc organizacjom i zwierzętom

Za moment ruszy czas rozliczeń z fiskusem. Jak zwykle wiele stowarzyszeń czy organizacji pozarządowych poprosi podatników o przekazanie jednego procenta podatku na wsparcie ich działalności. Ale w tym roku w Ostrowie robią to…. zwierzęta. Ostrowski samorząd właśnie ruszył z kampanią promującą adopcje zwierząt ze schroniska i zostawianie procenta podatku w mieście. – Bohaterami tych kampanii były dotą różne osoby, rok temu – przedstawiciele organizacji pozarządowych, m.in. dzieci, seniorzy, sportowcy czy harcerze. W tym roku postanowiliśmy, aby bohaterami też ważnej kampanii uczynić naszych przyjaciół z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Być może dzięki tej akcji doczekają się swojego własnego domu. Bardzo do tego zachęcamy – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Aktualnie na nowy dom czeka około stu pięćdziesięciu czworonogów, do tego bezpańskie koty. Miejska „podwójna” kampania może więc przyczynić się nie tylko organizacjom, ale też żywym istotom, na co szczerze liczy kierowniczka schroniska w Wysocku Wielkim. – Każda forma promowania adopcji jest cenna i ważna. Może akurat któryś z piesków z billboardów spodoba się komuś, kto zdecyduje się zostać właścicielem psa ze schroniska. A może po prostu ktoś zdecyduje się poświęcić czas naszym psom przychodząc i spędzając z nimi czas – mówi Agnieszka Nowicka.

Podatnik wpisując w coroczny PIT numer KRS wybranej organizacji, na którą przeznacza 1% podatku, nic nie traci i nie ponosi dodatkowych kosztów. Warto więc wesprzeć tych, którzy działają w mieście i na rzecz ostrowian, bo czasy nie są łatwe i każdemu stowarzyszeniu przyda się dodatkowy grosz. Na liście ostrowskich NGO jest kilkadziesiąt stowarzyszeń, którym można przekazać 1% podatku, a ich pełną listę można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Czas rozliczeń ze „skarbówką” minie z końcem kwietnia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz