Dwa zgony z powodu koronawirusa i kolejny zakażony z powiatu kaliskiego

0
Fot. pixabay.com
Wielkopolski Urząd Wojewódzki potwierdza zakażenie koronawirusem u mężczyzny w średnim wieku z powiatu kaliskiego. Jest w stanie dobrym i leży na oddziale zakaźnym szpitala w Kaliszu. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też śmierć 41- i 71-latka z powodu koronawirusa. Pacjenci przebywali we wrocławskim szpitalu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środowy poranek o kolejnych 26 przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Cztery z nich dotyczą województwa wielkopolskiego. Jeden z nich to mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego. Jest w stanie dobrym i leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. – Kolejne przypadki to: mężczyzna w średnim wieku z powiatu konińskiego. W stanie dobrym, leży w szpitalu zakaźnym w Koninie. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu kościańskiego, jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił niedawno z zagranicy. Młody mężczyzna z powiatu kościańskiego, jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił z zagranicy – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

CZYTAJ: Odzyskaj pieniądze za niewykorzystany ulgowy bilet okresowy

Resort przekazał także informację o śmierci dwóch mężczyzn przebywających we wrocławskim szpitalu. To 41- i 71-latek, którzy mieli choroby towarzyszące. W tej chwili w Polsce potwierdzono 927 przypadków zachorowania na COVID-19. 12 z nich zmarło. W Wielkopolsce do tej pory 48 osób zostało zakażonych koronawirusem, w tym 2 osoby zmarły.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick