DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dwa promile alkoholu, a nawet więcej. Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policję

Policja w regionie zatrzymała kolejne osoby, które postanowiły wsiąść za kierownicę pod znacznym wpływem alkoholu.

Do zatrzymań doszło m.in. na terenie powiatu jarocińskiego. Tam policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, którego jazda wzbudziła podejrzenia innych kierowców. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli w Wojciechowie. – Po otwarciu drzwi auta nie dało się nie wyczuć unoszącej się wewnątrz woni alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna, 20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci ustalili także, że młody kierowca ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód, który nie jest własnością kierowcy został zabezpieczony na parkingu – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Kolejnego zatrzymania dokonano na terenie gminy Jaraczewo. Tam kierowca samochodu miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy w związku z czym funkcjonariusze podjęli kontrolę kierowcy i pojazdu, w trakcie której sprawdzono stan trzeźwości siedzącego za kierownicą 21-latka. – Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu, a ponadto posiada orzeczony wyrokiem sądu, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje Zaworska.

Wynik badania alkomatem wprowadził w zdziwienie również policjantów z Ostrzeszowa. Dyżurny tamtejszej komendy policji został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na stację paliw w miejscowości Grabów nad Prosną. – Interweniujący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia poddając 31-letniego obywatela Ukrainy kontroli trzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Zatrzymania dokonano także w sąsiednim powiecie kępińskim, a dokładnie na trasie S8. Kierowca to mieszkaniec gminy Łopuszno, u którego badanie alkomatem wskazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi st. sierż. Rafał Stramowski z KPP w Kępnie.

Wszyscy kierujący za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przez sądem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz