DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dwa nowe wozy strażackie trafiły do jednostek z południowej Wielkopolski

Nowe wozy trafiły do druhów z regionu.

Fot. st. str. Noemi Biel, PSP Ostrzeszów

CZYTAJ TEŻ: Policjanci zatrzymali poszukiwanego sprawcę potrącenia rowerzysty

Pierwszy z nich – ciężki samochód gaśniczy – wzbogacił OSP w Ostrzeszowie. Pojazd ma zbiornik wodny o pojemności 8 400 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 840 l. Do tego został wyposażony m.in. w autopompę o wydajności 6 500 l/min, przy ciśnieniu 15 barów.

– Nowy samochód zastąpi dotychczasowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN, który brał udział przez wiele lat w działaniach ratowniczych na terenie naszego powiatu. W najbliższym czasie pojazd ten zostanie przekazany do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Ostrzeszów – wyjaśnia st. str. Noemi Biel, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Z nowego wozu cieszą się też pod Pleszewem. Jednostka OSP w Galewie. Kilka dni temu poświęcono pojazd po mszy św., która odbyła się w garażu należącym do remizy.

Druhowie mają teraz do dyspozycji średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes, który zajmie miejsce wysłużonego stara. – Na uroczystości nie zabrakło również wręczenia odznaczeń oraz składania życzeń i podziękowań od zaproszonych gości, którzy gratulowali druhom nowego pojazdu. W imieniu pleszewskich strażaków PSP życzenia złożył Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie kpt. Dariusz Juszczak st. asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy KP PSP w Pleszewie.

Fot. st. str. Noemi Biel, PSP Ostrzeszów
Fot. st. str. Noemi Biel, PSP Ostrzeszów
0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz