DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Drugi przystanek Królewskiej Karety już w ten weekend

Zapowiada się kolejne biegowe święto dla amatorów tego sportu w regionie. Po pierwszym przystanku w Dobrzycy czas na drugą odsłonę Królewskiej Karety. Tym razem biegacze zawitają do Kościelnej Wsi, aby wziąć udział w I Biegu Króla Augusta. Start już 28 maja.

fragment oficjalnego plakatu wydarzenia / materiały organizatora

Królewska Kareta to inaczej Biegowe Grand Prix Ziemi Pleszewskiej składające się z czterech startów. Nazwa nawiązuje do nomenklatury pokerowej. To właśnie w tej grze można zebrać cztery karty z królami, które dają tzw. karetę. Co poker ma wspólnego z bieganiem? W tym przypadku jest pewien element wspólny, bo medale za ukończenie biegów w ramach GP kształtem i wyglądem do złudzenia przypominają karty z królami. Kto zdobędzie wszystkie, ten dumnie będzie mógł pochwalić się Królewską Karetą.

Słowo „królewska” w nazwie też nie jest przypadkowe. Każdy bieg ma patrona, którym jest jeden z byłych władców Polski. W Dobrzycy był to król Władysław, a w Kościelnej Wsi będzie nim król August II Mocny, którego losy rzuciły na ziemie nieopodal Kalisza. „W 1706 r. z szablą w ręku dowodził wojskami polskimi w bitwie pod Kaliszem. Pobitewny kurhan nadal jest przy ul. Szwedzkiej, którą przebiegać będzie trasa biegu” – informują organizatorzy.

Mapa przedstawiająca trasę biegu w Kościelnej Wsi

Pierwszy start miał miejsce 14 maja w Dobrzycy. Galerię z biegu znajdziesz pod tym linkiem. Wówczas pogoda dla biegaczy była idealna. Na najbliższą niedzielę również zapowiadane są wyśmienite warunki atmosferyczne: słońce i temperatura oscylująca w okolicach 20 °C.

Podobnie jak w Dobrzycy, także w Kościelnej Wsi, gdzie w niedzielę, 28 maja odbędzie się drugi bieg z cyklu, zaplanowano rywalizację dla najmłodszych, a nie tylko dorosłych amatorów biegania. Wydarzenie rozpocznie się od biegów dzieci, by następnie na linię startu zaprosić osoby pełnoletnie, które będą mogły spróbować sił na jednym z dwóch dystansów: 5 lub 10 km. (dwie pętle po 5 km). „Start przy hali sportowej w Kościelnej Wsi i dalej ulicą Kaliską i Szwedzką. Trasa lekko pofalowana, część po kostce betonowej, część po asfalcie” – opisują krótko topografię terenu biegu organizatorzy zawodów z Klubu Biegacza Supermaratończyk.

materiały organizatora

Zapisy trwają do piątku, 26 maja. Szczegóły znajdziesz pod tym linkiem.

Oprócz klasyfikacji generalnej w biegu na 10 km będą obowiązywać również bardziej szczegółowe podziały na kobiety i mężczyzn oraz klasyfikacje wiekowe: 20, 30, 40, 50, 60 i 70 lat. Natomiast w biegu na 5 km będzie obowiązywać klasyfikacja kobiet i mężczyzn.

Terminarz Królewskiej Karety:

  • 14 maja – I Bieg Króla Władysława o Puchar Burmistrza Gminy Dobrzyca,
  • 28 maja – I Bieg Króla Augusta w Kościelnej Wsi,
  • 3 września – V Bieg Króla Kazimierza Wielkiego o Puchar Burmistrza Gminy Chocz,
  • 17 września – XIII Bieg Przemysława w Pleszewie.

Ideą wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia w ramach biegowego Grand Prix Ziemi Pleszewskiej z finałem Biegu Przemysła w Pleszewie w ramach profilaktyki uzależnień.

0 Dołącz do dyskusji
materiały organizatora
materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz