DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Drogowcy wchodzą na Śmigielskiego

Trzy firmy wystartowały w przetargu dotyczącym przebudowy 355-metrowego odcinka ulicy Śmigielskiego. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna. Remont kosztować będzie miasto blisko 470 tysięcy złotych. Podczas rozstrzygania przetargu, poza ceną, pod uwagę brany był także okres gwarancji na wykonane prace budowlane. W przypadku krotoszyńskiej firmy jest to 60 miesięcy.

Inwestycja to jednak nie tylko naprawa nawierzchni jezdni. Powstanie tu także ścieżka rowerowa. 

– Nawierzchnia ulicy Śmigielskiego wymaga kompleksowego remontu. Nie zapominamy też o rowerzystach, dla których, na całej długości ulicy, powstanie obustronna ścieżka rowerowa – ścieżka z betonu asfaltowego, po którym użytkownikom jednośladów jeździ się wygodniej, niż po kostce. Z kostki natomiast wykonane będą chodniki – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeszcze w tym roku, po zakończeniu tego etapu inwestycji, wykonana zostanie jej druga część – od ulicy Waryńskiego do ulicy Ledóchowskiego. Tutaj także, wzorem pierwszej części inwestycji, wybudowana będzie ścieżka rowerowa, chodniki oraz nasadzenia zieleni.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz