Dreamliner ze sprzętem dla szpitali wylądował w Poznaniu [ZDJĘCIA]

8
Fot. Czytelnik
W środę rano na płycie poznańskiego lotniska wylądował Dreamliner LOT, na którego pokładzie znalazł się niezbędny sprzęt ochrony osobistej dla personelu medycznego. Środki ochrony zakupiono w Chinach, a koszt zakupu pokryła Kulczyk Foundation.

W środę rano na poznańskim lotnisku Ławica wylądował Dreamliner przewoźnika LOT. Dostarczył on pierwszy z czterech transportów sprzętu ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia, którzy pracują w wielkopolskich szpitalach.

1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95, 100 tys. kombinezonów klasy II, 100 tys. gogli oraz 100 tys. przyłbic to pierwsza część transportu ufundowanego przez Kluczyk Foundation, która przeznaczyła na zakup niezbędnego sprzętu 20 milionów złotych.

Dostarczony sprzęt trafia do bazy logistycznej ulokowanej w Poznaniu, a tam zostanie rozdysponowany do Okręgowych Izb Lekarskich. Dalej, sprzęt zostanie dostarczony do placówek medycznych. Wszystkie środki ochrony osobistej będą przekazane pro bono personelowi medycznemu walczącemu na pierwszej linii frontu z koronawirusem SARS-Cov-2.

Do szpitali w Wielkopolsce trafił także sprzęt dostarczony przez żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, podchorążych Akademii Wojsk Lądowych oraz pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Do szpitala w Poznaniu, Lesznie, Śremie, Pile, Ostrowie Wielkopolskim, Gnieźnie, Koninie, Jarocinie i Pleszewie trafi łącznie blisko 1300 maseczek chirurgicznych, 211 tys. maseczek FFP2, 31 tys. maseczek FFP3, 52 tys. rękawiczek oraz ponad 5 tys. litrów płynu do dezynfekcji. 

‼️ Transport środków medycznych trafił do 65 wielkopolskich szpitali i placówek, walczących z koronawirusem. W…

Opublikowany przez Łukasza Mikołajczyka – Wojewodę Wielkopolskiego Środa, 15 kwietnia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 7
  9

  Dobrze że za nasze nie przyleciał Antonow ze sprzętem z Chin…. A od Pani Kulczyk i paru dobrych ludzi z poznania się odczep bo dzięki prywatnej inicjatywie jest sprzęt!!!! Chcesz pomóc oddaj swoje 500 plus lub 13 emeryturę i kup maseczki np i podaruj szpitalowi

 2. 6
  1

  A co dają ci posłowie z wiejskiej bo jak słyszymy każdy coś daje ale te łosły nic aby o koryto się biją jedni na drugich a tak po pu diety mogli by dać

 3. 6
  4

  Chwała pani Kulczyk za pomoc. Skąd ten majątek? To już inna bajka. Miał chłop układy, to i za pomocą ówczesnej władzy, osiągnął “sukces” finansowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick