DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dozór i nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania za przemoc domową

Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o przemoc domową. Mężczyzna miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad żoną i psychicznie nad dziećmi. Pod ich adresem kierował wyzwiska, groził im, dochodziło także do agresji fizycznej nad żoną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim, prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy oraz dozoru policyjnego. 

Należy wiedzieć o tym, że prokurator w sprawie o znęcanie się nad członkami rodziny może zastosować wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, choćby stanowiło ono własność sprawcy. Prokurator może także zastosować wobec sprawcy zakaz zbliżania się do ofiary. Dlatego też będąc ofiarą przemocy nie należy wahać się zgłosić takiego faktu na policję, gdyż nie zostaniemy pozostawieni bez pomocy.

źródło: KPP Ostrów, fot. policja.pl

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz