Dotacja z ministerstwa na place zabaw i siłownie

0
Fot. jarocin.pl
100 tys. zł otrzymała gmina Jarocin na rozwój małej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Dotacja pochodząca z Ministerstwa Sportu i Turystyki zostanie wykorzystana do rozbudowania siłowni zewnętrznych w Siedleminie, Bachorzewie i Mieszkowie.

Orbitrek, steper i wioślarz to tylko niektóre z elementów siłowni zewnętrznych mających zostać zainstalowane w Siedleminie i Bachorzewie. Każdy tych placów zabaw wzbogaci się o sześć nowych urządzeń. W obu lokalizacjach mają powstać także strefy relaksu. Zamontowane zostaną w nich piłkarzyki oraz stoły do gry w szachy, chińczyka oraz ping-ponga. Jeszcze więcej atrakcji czeka mieszkańców Mieszkowa, gdzie oprócz siłowni zewnętrznej i strefy relaksu powstanie także sprawnościowy plac zabaw.

Inwestycje pochłoną ponad 200 tys. zł, a termin oddania ich do użytku minie z końcem września. Połowę kosztów pokryje gmina Jarocin, pozostałe pieniądze pochodzą z dotacji OSA ze środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Otwarte Strefy Aktywności to wyznaczone miejsca w przestrzeni otwartej, które służą rekreacji, uprawianiu sportu oraz odpoczynku dla rodzin. W ich skład wchodzą m.in. siłownie zewnętrzne, sprawnościowy plac zabaw oraz strefa relaksu i gier. OSA ma służyć także integracji lokalnego społeczeństwa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick