Donald Tusk odwiedzi Ostrów Wielkopolski. W planach spotkanie z mieszkańcami

75
Fot. stopklatka z wideo, twitter.com/donaldtusk
Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedzi Ostrów Wielkopolski. Były premier przyjedzie we wtorek, spotka się z lokalnymi politykami PO oraz z mieszkańcami.

To już kolejny polityk Platformy Obywatelskiej, który odwiedzi Ostrów Wielkopolski. Na początku ubiegłego tygodnia gościł tu Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu. Teraz, czas na kolejnego wysoko postawionego polityka.

CZYTAJ: „Politycy są od tego żeby służyć ludziom” – Marszałek Grodzki odwiedził Ostrów Wielkopolski

Redakcja wlkp24.info otrzymała potwierdzenie, że na wtorek planowany jest przyjazd Donalda Tuska, szefa Platformy Obywatelskiej oraz byłego premiera RP. W latach 2014-2019 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, w latach 2019–2022 przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Spotkanie z politykiem odbędzie się 25 października (wtorek) o godzinie 18.00 w Starej Bibliotece przy ulicy Wolności 2 w Ostrowie. Formuła spotkania będzie otwarta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

75 KOMENTARZE

  • Z domu nazywa się Kaźmierczak wnuczka powstańca z powstania listopadowego mieszkańca Poznznia. Była Kanclerz Niemiec zrobiła dla Polski więcej niż wszystkie rządy po 1989-tym roku.No ale tyle co popsuje i nakradnie rusek z krwi i kości jaro kwakow i maciorow z ferajną pis to pozbieramy się może po dwóch pokoleniach.A wy wyborcy popaprańców pis będziecie zdychać z głodu,chyba że któremu uda się wyjechać podcierać starszym niemcą tyłki w tej złej Europie, bo tylko tam wyjeżdżając możecie biednie żyć.Pisiory zrobili z Was niewolników ale skumacie jak będzie Was piekło w srake po pałowaniu przez pislicje

  • Większych bredni nie czytałem. Kuzyna ma w Dreźnie, wybitny lekarz. W domu Ojcze Nasz po niemiecku odmawiali. To łatwo znaleźć w internecie. Prawdziwa Wielkopolska i Poznań przed wojną była ultrakatolicka, prawicowa i antyniemiecka. Tuskowa proniemieckość jest made in Galicjok.

 1. Te wredne komentarze ( nie wszystkie ) są przerażające . Nowakowi zarzucali zegarek za 20 tyś , ośmiorniczki ….. Teraz, rzeka pieniędzy wypływa do pisiorskich namiestników i siedzicie cicho !!! Na co liczycie ??? że Pis jeszcze wam dołoży pieniędzy ?? chcecie za chleb płacić 100 pln ?? Że piszę głupoty ? Chciałbym . Tusk przynajmniej wie jak funkcjonuje normalny świat. LICZĘ JUŻ TYLKO NA NIEGO .

  • Całkowicie się z Panem zgadzam,tylko oszołomy wierzą w pisowskie obietnice.Dlugi zaciągnięte za tego rządu spłacać będą pokolenia naszych pra pra wnuków.

  • Jaką rzeka pieniędzy wypływa do PISowych namiestników podaj konkrety a nie bajki dla reklamy.
   Obejrzyj sobie jedno z przesłuchań pana Donalda w sprawie Amber i lub OLT , zobaczysz jaka to żenada i wówczas będziesz wiedział na kogo chcesz głosować.
   Wypowiedzi tego pana w telewizji są bez żadnych konkretów, programu jak zwykle brak.
   Każdy mówił 3 i 5 lat temu, że żyło mu się bardzo dobrze, a teraz za okres pseudopandemi o wojny w Ukrainie obwinia PIS.
   Zatem czemu w każdym kraju który graniczy z Ukrainą jest podobna inflacja , czy tam też PiS rządzi?
   Skoro pan Tusk i opozycja są tacy dobrzy, dlaczego nie powiedzą jaki mają plan na aktualną sytuację w kraju na pewno poparcie by im wzrosło?
   Ale nie mają żadnego planu ani program jak zwykle

 2. Brawo panie Donaldzie , brawo niech pan przyjedzie do Ostrowa. bo to co wyprawia obecny rząd nie da sie juz ani ich oglądać ani słuchać tych głoszonych kłamstw , Zroblł rząd PISU z Polaków nędzarzy , Morawiecki obiecywał , węgiel po 990 zl , obiecywał ze będzie 770 miliardów z unii , A tutaj nie ma miliardów mamy potworna inflacje , drożyzne w sklepach , drogie czynsze, drogie ogrzewanie droga żywność , drogie paliwa na stacjach , Rząd biedy nie ma bo ma zawsze pełen portfel kasy , a Polacy i emeryci coraz biedniejsi kazdego kolejnego dnia . Kredyty coraz droższe, Czekamy na pana ,

 3. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych a nie jak za pierwszym sekretarzem jeździ autokar z tymi samymi klakierami. I bez setki policjantow

 4. Nareszcie czekamy panie Tusk . Te potwory robią z nas niewolników , za miskę ryżu za chwile bedziemy pracować. . Inflacja zjada nasze portfele, Ale kto sie z nami liczy z obywatelem, NIKT, Morawiecki z Kaczyńskim żyją w ciągłym kłamstwie , przed wyborami daja jalmużne , zeby na PIs glosować , bo koryto dla nich najważniejsze , nie licżą sie z człowiekiem , oni liczą tylko swoje konta w bankach reszta dla nich to jeden wielki PRYSZCZ NA D,,,,,,,,,,,,,E Nigdy już na PIs głosować nie będziemy , to kłamcy i oszuści , zrujnowali Polskę , nie ma praworzadności , nie ma nadal 700 miliardów z unii , i rząd sie tym nie przejmuje brnie w długi miliardowe, inflacja i drożyzna żywności nas wykańcza. Dla emerytów to koniec rżadów PISU , Juz nas wiecej nie przekupia jałmużna , dawaną przed wyborami , zeby tylko utrzymać sie przy kolesiowym korycie.

 5. Pis już na antenie , juz sie wściekaja ze Tusk przyjeżdza, .Przyjezdza TUSK kochani bo wygrywa juz wysoko , PIS pod kreską .PIS już wie że wybory ma przegrane ale jak zwykle tonący chwyta sie jeszcze brzytwy.

  • W Polsacie i TVN słyszę jak nasza królowa opowiada o sprzedaży mieszkańcom wysokokalorycznego WĘGLA!!!! OZC ma na placu do sprzedaży średniokaloryczny choć wysokopopiołowy MIAŁ węglowy. MIAŁ, który nadaje się do kotłów na wszystko ale nie do np pieców kaflowych. I wystarczy go dla 100 gospodarstw domowych. STU!!!! A wrzask i PR jakby ratowano większość mieszkańców. I te wyspy ciepła, to dopiero jaja. No ale pani wpisuje się w propagandę sukcesu wg PiS. Teraz czekam na odpowiedź pewnego pracownika, który nudzi się w KRUS.

 6. Każdy wypisuję na Tuska i PiS a z drugiej strony palec by im włożyli i klaskali jak dają trochę kasy tak jest jak przyjedzie Tusk to partia PO płaci za sztuczną widownię tak samo jest z PiS pokazują tylko dwa rzędy na sali i płacą za klaskanie a partie płacą po dwie stówki taki z tego morał

 7. Rozumiem, że przywiezie ze sobą pieniądze z OFE które nam zrabował ?
  Jeszcze mam takie pytanko… Czy ta konferencja będzie w języku niemieckim czy polskim ?

  • Dla mnie bez różnicy bo znam oba, a ty ? Na marginesie – poczytaj sobie co znaczy patriotyzm, chyba że ty wyznajesz ten pisowski.

  • Pieniądze z OFE są przeniesione na konta w ZUS za przeniesienie wtedy nie wzięto ani złotówki,możesz wejść na konto i sprawdzić bardzo proste, tylko głupoty pisowskie powtarzasz!!! Obecnie pisiory ukradli z tych odłożonych pieniędzy 17-cie miliardów za przeniesienie .Sprawdź Baranie a jak nie potrafisz poproś wnuka lub kogoś kto potrafi wykonać tą prostą czynność SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ !!!I NIE POWTARZAJ BREDNI pis-ZŁODZIEJI !!!

  • Co więc panu robi różnicę? Według pana prawdziwy Polak włada tylko swoim językiem ? A jak ja władam niemieckim, to jestem zdrajczynią i Niemką? Znam też inne języki … więc w czym ma pan problem? Że Polacy znają obce języki i się nimi posługują ? Zazdrość czy zaścianek panem rządzi?

 8. Super ciekawe kto załatwił dla Ostrowa to spotkanie z Tuskiem ,Dosyć mamy rzadów PISU , To nieudolny rzad brnie każdego dnia w kary za 1milon euro .Zamiast doprowadzić do praworządnosci i otrzymać 770 miliardów zUNII. Tak sie Kaczyński z Moraweickim chwalili , jakie to mililiardy Polska otrzyma z Unii , jak gospodarka ruszy z kopyta, i co ?? mamy? Nic nie mamy , MAMY MORAWIECKIEGO I STERNIKA KACZYŃSKIEGO .DO TEGO KUPĘ DŁUGÓW LICZONE W BILIONACH , MAMY DROŻYZNE , KTÓA ZJADA KAZDEGO DNIA PORTFELE pOLAKÓW , TYLE DOROBILIŚMY SIE ZA RZADÓW PISU , KONIEC KROPKA NIECH JUZ SIE PAKUJA I NIECH LADUJA NA GENLANDII .CZEKAMY NA CIEBIE TUSK . NIE MA INNEJ OPCJI WYGRASZ te wybory bo Polacy już mają dosyć tej biedy jaka zgotował nam pis,

 9. Fajnie jeszcze sie da pogadać z Tuskiem bo , PISMAKi – to KORYTO . już sie nachapali , niech wieja w siną dal , za to co zrobili z Polska i Polakami , I to ma być partia , ,,Prawo i Sprawiedliwość , i gdzie to prawo i gdzie ta sprawiedliwość . , Zrobili z Polski nędzarzy , Nażwe partii PISU powinni im odebrać . To co obecny rząd zrobił z Polską to wołanie o pomste do niebios, TO JEDEN WIELKI SKANDAL . DOPROWADZILI POLSKĘ DO RUINY .NIKT JUŻ NA PIS NIE CHCE GŁOSOWAĆ , POLACY MAJĄ JUŻ DOŚĆ TEGO RZADU , SZCZEGÓLNIE EMERYCI , MAJA DOSYĆ TYCH OSZUSTÓW, JUŻ RZĄD EMERYTÓW NIE PRZEKUPI JAŁMUŻNA ROZDAWANĄ PRZED WYBORAMI , KONIEC KROPKA.

 10. „Doceniamy rolę Władimira Putina w obecnej fazie rozwoju Rosji. Świadomi jesteśmy wielkiej odpowiedzialności, jaką wziął na siebie. Chcemy być przekonani, że zamierza on czerpać z potencjału modernizacyjnego i demokratycznego, tkwiącego w narodzie rosyjskim, właściwie ukierunkowywać współzależności między demokracją a praworządnością i dyscypliną. Istotne jest, czy swoją aktywnością wpisze się w poczet tak zasłużonych dla dzieła modernizacji Rosji liberalnych polityków. (…) Istotne znaczenie w zapewnianiu wspólnego bezpieczeństwa i dobrobytu odgrywa współpraca Rosji z Zachodem w sferze energetyki. Uważamy, że tego rodzaju strategiczna współpraca powinna być oparta na porozumieniu wszystkich zainteresowanych stron: producentów, odbiorców i krajów tranzytowych. Widzimy możliwość kompromisu”

  • Jarosław Kaczyński, list do przyjaciół Rosjan 10.05.2010. Czytałeś? Panie i panowie, przyjaciele Rosjanie, dziś 9 maja na Placu Czerwonym miał stać mój ukochany brat, prezydent Polski, Lech Kaczyński – Wiem, o czym by myślał patrząc z dumą na defilujących polskich żołnierzy. Myślałby o milionach żołnierzy rosyjskich, którzy polegli w walce z niemiecką Trzecią Rzeszą. Myślałby także o Katyniu, zbrodni, która 70 lat temu tak podzieliła nasze narody” – mówił w posłaniu Jarosław Kaczyński. Dziękował też Rosjanom za ich serdeczną reakcję po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. „Odruch współczucia i sympatii milionów Rosjan został przez Polaków dostrzeżony i doceniony” – mówił.

 11. Ostrów jest mądry i Tuskowi w jego bajki nie uwierzy. Przyjedzie nauczyciel niemieckiego. Grodzku był w zeszłym tygodniu teraz Tusk ostro atakują Ostrów. Co zrobili dla Polski? Europosłowie głosują przeciw Polsce i Tusk na to przyzwala.

 12. Jak widzę Tuska, to mi się przypomina szopka noworoczna hahaha. We wtorek idę do biedronki na zakupy, może Tusk się też zabierze i użyczy reklamówkę.

 13. Hahah ale widać, że ktoś ostro POmpuje w Ostrowie tych sprzedawczyków z PO.
  Najpierw ciepła klucha Siemoniak, później kopertowy Grodzki a teraz Tusk pucybut Angeli i Ursuli 😀

 14. Teraz dla porównania zaprosiłbym Pana Jarosława prezesa .
  Ludzi będzie bardzo dużo bo przywiozą ich autobusami (chyba z Częstochowy)
  Policji bardzo dużo bo strach .
  Pytania z kartki napisane dla wybrańców .
  Takie porównanie do wczorajszej wizyty .
  Ludzie miejscowi
  Policji i obstawy brak (brak strachu przed narodem )
  A i ludzie nie mieli pytań napisanych na kartkach .
  Poprostu luźna atmosfera spotkania .
  Czyżbym się mylił ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick