„Politycy są od tego żeby służyć ludziom” – Marszałek Grodzki odwiedził Ostrów Wielkopolski

18
Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu odwiedził dziś m.in. ostrowski szpital, czy nowy Dom Pomocy Społecznej. Spotkał się także z młodzieżą, gdzie odpowiadał na nurtujące ich pytania. Podczas konferencji prasowej odniósł się m.in. do tematu sytuacji energetycznej w Polsce oraz rządowego pomysłu, by to samorządy były odpowiedzialne za dystrybucję opału.

Marszałek Grodzki odwiedził Ostrów Wielkopolski na zaproszenie senator Ewy Mateckiej. Podczas spotkania z dziennikarzami padły słowa, że to „politycy są od tego żeby służyć ludziom, a nie ludzie politykom”. Marszałek odniósł się nimi do propozycji, jaką Senat złożył Sejmowi, by odblokować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. – Niestety, poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym zostały przez Sejm odrzucone, a ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa spoczywa w tzw. zamrażarce – mówił Grodzki.

Tomasz Grodzki odniósł się także do pytań dziennikarzy w temacie m.in. sytuacji energetycznej w Polsce. – Od listopada premier Morawiecki wiedział od wywiadu amerykańskiego, że będzie wojna. Inne kraje potrafiły się przygotować, my kupujemy jakiś muł węglowy z Indonezji, gdzie górnicy nam mówią, że z 8 milionów ton, do spalenia nada się 1,5 miliona. No tak roztropne Państwo nie postępuje – mówił.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  1. Super spotkanie , wielkie brawa dla pana senatora Grodzkiego. Kilka spraw wyjaśnil, Wygramy te wybory , bo to co robi rząd PISU to jeden wielki SKANDAL. Wpędza Polaków każdego dnia , w coraz wiekszą biedę .

    • A wyjaśnił dodatkowe środki dla Niemiec i Francji z czego pochodziły. Pewnie z wstrzymania środków dla innych krajów.
      A taki Europejski niby, a o tym ani słowa, jeszcze odznaka od możnych będzie!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick