Donald Tusk: „Jak się rządzi odpowiedzialnie to można inflację utrzymać w ryzach”. O tym rozmawiano w Ostrowie [WIDEO]

61
Ogromne emocje towarzyszyły osobom, które we wtorkowy wieczór chciały posłuchać tego, co ma im do przekazania Donald Tusk, były premier, przewodniczący Rady Europejskiej i w końcu ponownie przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Na sali starej biblioteki pojawiło się kilkaset osób, nie tylko ostrowian, ale i przyjezdnych. Na spotkaniu padały pytania m.in. o sytuację na granicy polsko-białoruskiej, o to jak dopilnować rzetelności wyborów, o edukację szeroko pojętą, ale głównie o sytuację uniwersytetów czy stypendiów. Była też mowa o kulturze czy równych prawach dla środowiska LGBT+.

„Wygramy te wybory”- z takim hasłem Donald Tusk przyjechał wczoraj do Ostrowa Wielkopolskiego na spotkanie z mieszkańcami całego regionu. Do miasta zjechał prawdziwy tłum, a sala starej biblioteki okazała się za mała, by pomieścić wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem byłego premiera i obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Polityk swoją trasą po całej Polsce oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. Zapowiada ostrą walkę w celu odzyskania władzy przez PO i całą Koalicję Obywatelską.

Donald Tusk odwiedza dziesiątki polskich miast. To już część kampanii wyborczej i szef Platformy głośno mówi o konieczności przygotowania się do przyszłorocznych wyborów. O czym więc rozmawia z Polakami? Przede wszystkim o bieżącej sytuacji w kraju demaskując przy tym poczynania obecnego obozu rządzącego. Premier rządu w latach 2007-2014 mobilizuje swoich zwolenników nie tylko do udziału w wyborach, ale też do pełnienia funkcji w lokalach wyborczych i czuwania nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Tusk, choć nie mówi zbyt wiele o planie Platformy na wybory, zapowiada odświeżenie personalne w polityce zarówno na czas kampanii, jak i po ewentualnym objęciu rządu.

Czy spotkanie było konkretne? Mieszkańcy regionu nie poznali na nim dokładnego programu wyborczego czy strategii PO. Tego wiele osób oczekiwało, ale Tusk zamierza stopniowo odsłaniać karty, bo kampania dopiero się rozpoczyna. Relację ze spotkania będzie można obejrzeć w środowym (26.10.2022) serwisie informacyjnym Telewizji Proart HD. „Wydarzenia” o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

61 KOMENTARZE

 1. CHROŃ PANIE POLSKĘ PRZED nie-rządami naszwgoczłowiekawwarszawie I całej totalnej BO NIE BĘDZIE ANI 500+ , ANI EMERYTUR , A MÓWIĆ BĘDZIEMY po rusku … A „PINIYNDZY NIE … BĘDZIE”

  • Zabrakło odwagi aby o to zapytac na spotkaniu? Klikania sie nie boimy z zacisza domowego , tutaj można lac żale i głupotę

  • Cały Pis jest znacznie droższy, tak jak każdy z jego „wierchuszki”, tyle że ty tego nie wiesz, bo piorą ci mózg w TVPis i na objazdowych ględzeniach kaczyńskiego i innych pisowców.

  • ~Polak : przecież o reklamówce powiedział Marcin W. , którego uwiarygodnił Tusk a ten ponad miliard podarowany Putinowi to z oświadczenia jego rzadu 25 stycznia 2010 roku. O czym ty piszesz człowieku ?

  • Twój mózg przyswoił to kłamstwo z kurwizji, ale już nie dał rady sprostowania chociażby przez Kaletę e Tv? Aż tak jesteś ograniczony?

  • ~ Joanna : po pierwsze nie przypominam sobie ,żebym z Panią był na ” ty”, po drugie, to Tusk a nie Kaleta powiedział, że zeznania Marcina W. są wiarygodne, to ,że nie zostały postawione zarzuty przez sąd nie ma z uwiarygodnienie świadka przez Tuska nic wspólnego… aby to zrozumieć trzeba mieć trochę inteligencji a nie wulgarności.

  • Gdy Kaczyński bredzi o antyPolakach, antypatriotach, nihilistach, elemencie animalnym, mordach zdradzieckich, kanaliach, to mówi językiem miłości, dobroci?
   Prawo i Sprawiedliwość wpisało nienawiść do Konstytucji, a na podziałach społecznych zbudowało swoją polityczną tożsamość.

 2. Powiedział wczoraj wiele ważnych rzeczy i bardzo dobrze, że odwiedził Ostrów. Po wczorajszym spotkaniu wierzę w zmianę, wygrane wybory i powrót normalności. Mój głos ma.

 3. Słychać wycie – znakomicie.
  Tej fali już nic nie zatrzyma. Kończy się czas pisowskiego bezprawia, niszczenia instytucji państwa, finansów Polski i sojuszy gwarantujących niepodległy byt.
  Czas podłości, kłamstwa, prymitywnej propagandy w rządowych mediach.
  Tylko przekaz TVP i innych podległych PISowi mediów utrzymuje tą antypaństwową władzę „przy życiu”.
  Tym razem „okrągłego stołu” nie będzie.
  Będzie rozliczenie i kara za wyrządzone Polsce krzywdy.

 4. JUDASZ , ktory za srebrniki sprzedał swoja duszę …. SŁUGUS Berlina i Brukseli ….SZATNIARZ Junckers’a ….. Za stanowiskoi emeryture w walucie euro zapomniał,iż jest Polakiem ….. Na PO-hybel z takim człowiekiem… Miejmy nadzieję,iż skonczy w RAWICZU ,lub innym [ IIII ] PO_dobnym miejscu…

  • Najbardziej szanowany polski polityk za granicą, człowiek z wysoką kulturą i klasą polityczną a także wspaniały erudyta i co najważniejsze normalny człowiek, z normalnym, ludzkim światopoglądem. Wasz wódz jarek może mu co najwyżej buty czyścić. Zgubiłby się na pierwszym lepszym lotnisku o Brukseli nie wspominając. Nie zna angielskiego, jest flejtuchem, gburem i zionie nienawiścią do każdego, kto ma inny sposób na swoje życie niż jego chora wizja państwa policyjno-wyzananiowego. Bez obstawy, kordonów policji, swoich przydupasów i podstawianych niby mieszkańców nie rusza się ze swojego bunkra, bo to zwykły tchórz, który boi się swojego cienia, spotkań twarzą w twarz z ludźmi i pytań, na które nie potrafiłbym odpowiedzieć, bo zamotałby się w tej swojej chorej i pokrętnej filozofii nienawiści.

 5. A ile budżetów Ostrowa to nie pozyskane pieniądze z Brukseli, a ile budżetów Ostrowa to kary za tsue, ciemniaku przestań oglądać tv pis, włącz myślenie

 6. Jak można tak kłamac jak Tusk … ten Pan mija sie z prawda na kazdym kroku , w Otrowie jednak dużo osób wierzy w kłamliwą politykę PO – zal patrzec

 7. Wszystkim wielbicielom Zjednoczonej Prawicy proponuję zmianę TV to dowiedzą się wreszcie prawdy o Polsce i że nie żyją w krainie mlekiem i miodem płynącym .

  • Za niedługo zobaczą to na własne oczy i poczują na własnej skórze – dupa zmarznie (no bo przecież „wągla nie zabraknie”) to od razu im się odwidzi.

  • A Ty całą swoją wiedzę czerpiesz z TV ? Pewnie wszystko co powiedzą w TVN ( całą prawde cała dobe) bierzesz za pewniaka? Widzisz sa osoby którym TVN nie musi mówic czy im sie lepiej żyje czy gorzej sami potrafią to okreslić . Nie wszystkim musi gościu z Brukseli tłumaczyć jak jest , sam sie obejrzyj dookoła. Szkoda że nikt go nie zapytał dlaczego kazał zamykać kopalnie i pacyfikować górników , dlaczego nie chciał norweskiego gazu , dlaczego chciał sprzedać Lotos rosjanom – ciekaw jestem co byś teraz tankował? Pomysl. Pomysl dlaczego w Europie jest taka inflacja , tam nie rzadzi Glapiński z Morawieckim. Ale TVN Ci tego nie powie, także powiem też zmień kanał TV

 8. Panie Michale gospodarkę na łopatki połozyła zjednoczona prawica bije kobiety pałami okrada codziennie społeczeństwo sprzedali lotos ruskiemu orbanowi inflalacja jęst na calym świecie ale o polowe mniejsza niz w polsce proponuje zeby zjednoczona prawica wraz z klakierami wydzierzawila sobie kawalek ziemi od Bialorusi lub Rosji i tam niech sobie buduje wlasne panstwo.

 9. Dziękujemy panie Tusk ze odwiedził pan Ostrów , czekamy na wiecej takich wizyt , TROSZKE BYŁO KRÓTKO , szkoda. Widać i słychac ze PIS nie może tej żaby przełknąc , zaczynaja spadać w dół, TUSK wygra te wybory, a MORDY I KANALIE I CHAMSKA CHOŁOTA RAZEMZ KACZYŃSKIM MUSZA ODEJSC .

 10. co ten Ostrów ma w sobie , że wszelkie szuje tu się pojawiają . Kto zniszczył ZNTK , kto zwinął kolej . Czy tak dużo esbeków w mieście zostało.

 11. To prawda chamska hołota, mordy zdradzieckie , kanalie , to sa słowa wypowiedziało do Polaków z trybuny sejmowej przez Kaczyńskiego , do dzisiaj za te słowa, pogardy i obelgi , nie przerosil Polaków Tak sie zachowuje poseł z w sejmie . Kaczyński , dlatego na tego czlowieka , który ztworzył nieudolny rząd , i doprowadził Polskę i Polaków do ruiny finansowej głoswać nie będziemy , To rzad nieudaczników i kłamców. Bedziemy głosować na TUSKA, Po wyborach Tusk bedzie sprzątał po obecnym KORYCIE , ze 2 lata za nim wyprowadzi Polske na prosta .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick