„Dokumentację przekazaliśmy do prokuratury” – sprawie uprowadzenia 3-latki przyjrzą się śledczy

0
Sprawie uprowadzenia 3-letniej dziewczynki, do którego doszło w minioną niedzielę w Wolicy przyjrzy się prokuratura. To ona wyda decyzję, czy w tej sprawie zostaną poczynione kolejne kroki prawne. Dokumenty trafiły też do Sądu Rodzinnego, który prowadzi swoje odrębne postępowanie.

Do uprowadzenia 3-letniej dziewczynki doszło w minioną niedzielę w Wolicy pod Kaliszem. Jak zeznała matka, podczas spaceru podbiegło do niej kilku mężczyzn w tym ojciec dziecka i wyrywając je z rąk, wciągnęli do samochodu i odjechali.

O sprawie została wtedy poinformowana kaliska policja, która prowadziła poszukiwania. Dobę później dziewczynka odnalazła się na terenie Niemiec. Przebywała tam pod opieką ojca. Teraz jest już z matką i wróciła do kraju.

Policja zgromadziła w sprawie tego zdarzenia dokumentację, która została przekazana w poniedziałek do Sądu Rodzinnego w Kaliszu. To jednak nie koniec sprawy. – Dokumentacja trafi także do prokuratury, która wyda ocenę karno-prawną całego zdarzenia – powiedziała st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Gdy prokuratura podejmie decyzję, poinformujemy o tym na naszym portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick