DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dobrzyca: Rynek może się zmienić. Potrzebne będą duże pieniądze

Władze gminy Dobrzyca przygotowały wstępną wizualizację rynku, ale całość będzie musiał fachową opinią opatrzyć konserwator zabytków. Dobrzyca bowiem to niewielkie miasteczko, ale z bogatą historią sięgającą nawet czasów rzymskich. Znaczna część zabudować, szczególnie w centrum datowana jest na XVII-XVIII wiek.

Inwestycja jest ambitna, bo według wizualizacji rynek ma stać się rekreacyjno-wypoczynkowym miejscem pełnym zieleni, klimatycznego oświetlenia, miejsc siedzących i zupełnie pozbawionym dotychczasowego, ponurego krajobrazu „z betonu”.

Cała inwestycja nie jest jeszcze oszacowana. Włodarze gminy podkreślają, że jest plan, ale na wszystko potrzebne będą środki finansowe. – Nie mamy na razie szacunkowych kwot całej, myślę że będzie to około miliona złotych, a na pewno nie mniejszy – mówi burmistrz gminy i miasta Dobrzyca Jarosław Pietrzak.

W bieżącym 2017 roku ma powstać ostateczna koncepcja nowego wyglądu rynku, w roku 2018 samorząd zleci wykonanie ostatecznego projektu, a realizacja będzie możliwa prawdopodobnie w roku 2019. Część pieniędzy zostanie wygospodarowana z budżetu gminy, znaczną pulę będzie trzeba pozyskać z zewnątrz. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz