Dobro wraca! Zebrane w Tłusty Czwartek nakrętki ledwo zmieściły się do samochodu [ZDJĘCIA]

0
Dziękujemy za udział w akcji Tłusty Czwartek w Proarcie. W jej ramach wymieniliście na pączki tysiące o ile nie dziesiątki tysięcy nakrętek. Trafią one do Brajana Rakuły, który walczy z nowotworem, a pieniądze z ich sprzedaży pomogą w sfinansowaniu jego leczenia.

Dobiegła końca charytatywna akcja Tłusty Czwartek w Proarcie. Po raz kolejny nas zaskoczyliście otwartością serc i gotowością do pomocy. Przekonaliśmy się, że zbieranie nakrętek naprawdę weszło Wam w krew, a w domach macie ich tysiące. Dzisiaj zapełniły one dużą część hallu naszej redakcji. Góra worków rosła z każdą godziną.

Niespodziewana pomoc ostrowskiego młyna

Regularnie zachęcamy Was do pomocy innym, ale zazwyczaj na Wasz odzew możemy powiedzieć wyłącznie „dziękujemy”. Tym razem było inaczej. Dziękowaliśmy pączkami. W Tłusty Czwartek nie mogło być inaczej. Jednak nie byłoby to możliwe bez wsparcia dwóch piekarni i jednego młynu. Ale od początku.

Pączki ufundowały w tym roku piekarnie: Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Odolanowie oraz Cukiernia Zenona i Krystyny Wieczorków. Dzięki nim mieliśmy dla Was ponad 300 pączków. Pierwsze bardzo pozytywne zaskoczenie, które nas spotkało, to informacja o tym, że ostrowski młyn państwa Otwiasków – kiedy jego właściciele dowiedzieli się o akcji – za darmo przekazał piekarniom mąkę na charytatywne wypieki. Wieści, że pomoc napędza pomoc po prostu uskrzydlają.

Dobro wraca

Nakrętki dla Brajana Rakuły, który walczy z nowotworem, przynieśli także do redakcji Hania Wawrzyniak wraz z mamą. To właśnie dla Hani rok temu zbieraliśmy popularne korki. – Dobro wraca. W tym roku pomagamy Brajanowi. W tamtym roku wszyscy, którzy przynieśli nakrętki, pomagali nam, pomagali mojej córce, w tym roku my też chcemy pomóc, przyłączyć się do tej akcji – mówi Ilona Wawrzyniak, mama Hani. – Jak najbardziej są potrzebne takie akcje. Zbieramy na protezy dla córki i nakrętki pomagają nam w sfinansowaniu zakupu tych protez – dodaje.

Nie brakowało też osób, które przyniosły reklamówki pełne nakrętek, ale pączków nie chciały. Część z nas przecież z różnych powodów unika słodkości, ale na uznanie zasługuje fakt, że i te osoby, które Tłustego Czwartku w tradycyjny sposób raczej nie obchodzą, także zdecydowały się wziąć udział w akcji Telewizji Proart i portalu wlkp24.info, wspierając Brajana.

Samochód pełen nakrętek

Finał akcji bardzo pozytywnie nas zaskoczył. O takiej liczbie nakrętek nawet nie marzyliśmy. Już wynik z ubiegłego roku dodał nam skrzydeł i po raz kolejny utwierdził w przekonaniu, że warto i trzeba pomagać. Rezultat tegorocznej akcji przebił jednak najśmielsze oczekiwania. Nakrętek było tyle, że ledwie zmieściły się do naszego samochodu, który jutro z samego rana dostarczy je rodzinie Brajana Rakuły.

A propos Brajana, chciałby Wam coś powiedzieć:

Dziękujemy, że byliście z nami i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Tłustego Czwartku w Proarcie. Dla kogo będziemy zbierać nakrętki w 2021 roku? Tego jeszcze nie wiemy. Ale co do jednego jesteśmy pewni – na pewno nie zawiedziecie!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick