Do czwartku zakaz kąpieli na Piaskach. Co dalej?

2
Wciąż obejmuje całkowity zakaz kąpieli na ostrowskich Piaskach Szczygliczce. Wszystko w związku z dużym wskaźnikiem bakterii e-coli. W miniony weekend wypoczywający nad zalewem nie mogli korzystać z wodnych kąpieli i nie wiadomo czy będą mogli korzystać także w nadchodzący weekend. Wszystko zależy od wyników badań ostrowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

O skażeniu wody bakteriami e-coli zostaliśmy poinformowani w czwartek (19 lipca). 

Próbki są pobierane i badane na bieżąco. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze decyzji co do przyszłego weekendu. Zakaz obowiązuje na pewno do najbliższego czwartku (26 lipca). – Stan wody poprawia się, ale wciąż normy są znacznie przekroczone. Dzisiaj zostały pobrane kolejne próbki i wyników powinniśmy się spodziewać w środę lub czwartek – powiedziała portalowi Karolina Krawczyk z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: W weekend na Piaskach się nie wykąpiesz

Dobrą wiadomość przekazuje ostrowski Sanepid. – Widać naprawdę zaczną obniżkę poziomu bakterii. Na początku norma przekroczona była aż pięciokrotnie. Teraz zmniejszyła się o ponad połowę. Mimo wszystko poziom drobnoustrojów jest jeszcze na tyle duży, że nie możemy zezwolić na kąpiel –  dodaje Urszula Skraburska, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko zależy od tego czy odpowiednią kwotę wpłaci zarząd Piasków sanepidowi żeby napisał wyniki pozytywnie.Parę lat temu też było to samo.Zapłacili i mieli spokój na parę lat.Bakterie cały czas tam były,są i będą.Tylko wszystko ucichnie jak zapłaci się coś pieniędzy.Tak samo było z szambem wylewanym do Piasków parę lat temu.Zapłacili kasę więc ucichło.Kary też nie płacił ten co wrzucił szambo na PIASKI 😀Pieniądz rządzi.

  2. Komentarze dodawane o prawdzie są usuwane żeby zatuszować przekręty z łapówkami między zarządem Piasków a sanepidem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick