Dni Odolanowa 2021 odwołane! Co z mniejszymi imprezami?

9
fot. Piotr Rajski
Dni Odolanowa 2021 zostały odwołane. Największa impreza plenerowa w tej gminie nie odbędzie się z powodu pandemii. Jeszcze w styczniu organizatorzy powinni zacząć podpisywać pierwsze umowy m.in. z artystami. Panująca sytuacja w kraju nie pozwala jednak przewidzieć, czy to wydarzenie w ogóle mogłoby dojść do skutku. Dni Odolanowa nie odbyły się także w 2020 roku.

Rok 2020 stał pod znakiem pandemii i odwoływania wszelkich imprez masowych. Nie odbyły się MajOSTaszki, Jimiway Blues Festival Jarocin Festiwal, dni patronów miast oraz wiele innych pomniejszych imprez. Organizatorzy mieli nadzieję, że w obecnym roku sytuacja będzie lepsza i będą mogli w porę zaplanować szczegółowo wielkie świętowania z mieszkańcami.

CZYTAJ TEŻ: Woda miała jedynie 2 stopnie. Kolejny raz morsowali na Piaskach! [WIDEO I ZDJĘCIA]

Już pierwszy miesiąc nowego roku przyniósł złe informacje dla fanów zabaw pod chmurką. Władze Odolanowa poinformowały tym, że odwołują tegoroczne Dni Odolanowa. Powód jest dokładnie takim sam, jak rok temu – pandemia. „W związku z ciągle panującym stanem epidemii na obszarze RP spowodowanej koronawirusem informujemy, że w 2021 roku nie odbędą się Dni Odolanowa. W tym momencie powinniśmy rozpocząć przygotowania do tej wielkiej imprezy (m.in. kontraktować zespoły muzyczne, podpisywać umowy w sprawach sceny i profesjonalnego nagłośnienia itd.), ale z w/w powodów nie jest to możliwe” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pod znakiem zapytania stoją także inne cykliczne imprezy organizowane w gminie Odolanów. Wszystkie zostały wstrzymane do odwołania. Niewykluczone, że jeśli sytuacja epidemiczna w kraju poprawi się, wydarzenia kulturalne o mniejszej randze niż Dni Odolanowa, zostaną zorganizowane.

CZYTAJ TEŻ: Policja apeluje: “Nie migaj światłami”. Dlaczego? Powodów jest kilka

Inne miasta na razie nie ogłosiły decyzji w sprawie przyszłości tegorocznych imprez plenerowych. Jeśli decyzje zostaną podjęte, będziemy o nich informować na łamach wlkp24.info.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Życie i zdrowie ma się jedno a organizatorzy imprez dla swojego zysku w czasie ogólno światowej pandemi niech zmienią swoją profesje dla dobra ogółu.

  2. Bardzo dobra, rozsądna decyzja władz Odolanowa, to się chwali, że takich mamy Panów Burmistrzów, którzy dbają o zdrowie i życie mieszkańców gminy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick