Dni Nowych Skalmierzyc odwołane! “To jest właśnie ta chwila, by zatrzymać machinę”

0
Fot. fanpage Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka
To już oficjalne! Dni Nowych Skalmierzyc 2020 zostały odwołane. Doroczna impreza, która w tym roku miała uświetnić 27. Dni Miasta nie odbędzie się. Taką decyzję podjęły władze Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Podostrowska gmina dołącza do innych, które także odwołują największe imprezy plenerowe zaplanowane na ten rok. Dni Nowych Skalmierzyc 2020 nie będzie. “Świętowaliśmy je tłumnie, ciesząc się latem chwilą odpoczynku, obecnością przyjaciół. Dziś jednak nadszedł czas społecznego dystansu i musimy zadbać o wartości nadrzędne: zdrowie, życie, bezpieczeństwo nas wszystkich” – poinformował Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

CZYTAJ: Marcelek, na którego leczenie zbieraliście pieniądze, ma już pół terapii za sobą!

Na razie nie wiadomo, na kiedy zostanie przeniesiona ta impreza i czy w ogóle będzie to możliwe. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tym roku Dni Nowych Skalmierzyc po prostu może nie być.

“To jest właśnie ta chwila, by zatrzymać machinę przygotowań, bo choć nasze święto trwa zaledwie weekend, to jego organizacja o wiele, wiele dłużej. Dziś jako samorząd mamy inne priorytety, inne wydatki, inne zmartwienia. Głęboko wierzę, że mimo czasowej izolacji fizycznej nie zatracimy łączących więzi, wzajemnej troski, solidarności, braterstwa. A i czas zabawy kiedyś przyjdzie. I wtedy wszyscy będziemy świętować najlepiej, jak tylko można!” – napisał na fanpage’u burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

W niedzielę jako pierwsi informowaliśmy na wlkp24.info, co dalej z tegorocznym Festiwalem Filmowym “Grand Prix Komeda”. W pierwotnym terminie także on – podobnie jak “MajOSTaszki” czy “Wszyscy Śpiewamy na Rockowo”, ale jest światełko w tunelu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick