Festiwal Filmowy “Grand Prix Komeda” nie odbędzie się, ale…

0
Odwołanych zostało większość imprez kulturalnych, sportowych czy wydarzeń społecznych w Południowej Wielkopolsce. W Ostrowie Wielkopolskim nie odbędą się m.in. Majostaszki, festiwal "Wszyscy Śpiewamy na Rockowo", a teraz do grona anulowanych wydarzeń kulturalnych dołącza Festiwal Filmowy "Grand Prix Komeda" zaplanowany na czerwiec.

“Co się odwlecze, to nie uciecze” – mówi stare, polskie powiedzenie. Czy w przypadku imprez kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim odwołanych z powodu epidemii koronawirusa – sprawdzi się? – Nie ma co ukrywać, że część tych imprez nie odbędzie się w ogóle w tym roku. Trudno, żeby Majostaszki odbyły się w październiku czy w grudniu, nie taka jest idea tego świętowania majowego, miejskiego – mówi wiceprezydent Sebastian Górski. Te imprezy, które mają szansę się odbyć, to chociażby festiwal “Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo”, jeśli pozwolą na to możliwości organizacyjne. Z pewnością wiele mniejszych koncertów czy spektakli teatralnych, a także występy kabaretowe zobaczymy w późniejszych terminach. – Pracujemy nad możliwościami przeniesienia imprez organizowanych przez nasze podmioty, ale i podmioty zewnętrzne – wyjaśnia zastępca prezydenta miasta.

CZYTAJ: Pierwsze bocianie jajo w przygodzickim gnieździe!

W tym roku miała odbyć się już dziewiąta edycja filmowego festiwalu, który stał się marką Ostrowa Wielkopolskiego. Festiwal dedykowany muzyce polskiego filmu i hołdujący jej twórcom gościł choćby w ubiegłym roku tak znamienite postaci jak m.in. rodzinę Komasów, Ewę Wiśniewską, Gabrielę Muskałę, Łukasza Simlata, Jacka Braciaka, Olgę Chajdas, Elizę Rycembel czy Andrzeja Smolika. Nagrodę Grand Prix Komeda zdobyła muzyka do filmu „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna”.

W tym roku nie poznaliśmy jeszcze szczegółów festiwalu, któremu od kilku lat dyrektoruje krytyk filmowy i dziennikarz Łukasz Maciejewski. Marzec to miesiąc, w którym z reguły poznawaliśmy pierwsze odsłonięte karty. Niestety, tym razem nie poznamy… Wiceprezydent Ostrowa Sebastian Górski zdradza, że na pewno w czerwcu nie spotkamy się na Festiwalu w Ostrowskim Centrum Kultury. Ale pozostaje światło w tunelu, że stanie się tak w trzecim kwartale roku. Szczegóły w rozmowie z Sebastianem Górskim w materiale filmowym. 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick