Dla piwoszy i nie tylko

1
Kolekcję kufli Zbigniewa Pilarczyka i wystawę poświeconą tradycjom browarniczym w Ostrowie można oglądać na drugim piętrze ratusza. Obie ekspozycje otwarto podczas wczorajszej Nocy Muzeów.

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na Noc muzeów przygotowało nie tylko te dwie wystawy, ale też szereg innych kulturalnych atrakcji. Największą z nich było odsłonięcie najważniejszego nabytku muzealnego sezonu – obrazu autorstwa Stanisława Szembeka, który – po półtorarocznych negocjacjach udało się kupić za 21,5 tysiąca złotych. Poza tym w muzeum koncert dał Traditional Dixieland Jazz Band, można było zrobić zakupy w „Nocnej księgarni”, ogłoszono laureatów XII edycji muzealnego konkursu „Nasze miasto, nasza historia”, a wszystkie wystawy można było oglądać do północy – oczywiście bezpłatnie.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. byłem i polecam. Oczywiście jak na Ostrów, nasza noc muzeów była kameralna w porównaniu do dużych miast, ale osobiście poczułem jeszcze większy sentyment do naszej małej ojczyzny 🙂 fajnie, żeby pojawiło się w naszym Ostrowie jeszcze więcej inicjatyw i wydarzeń związanych z wystawami i muzeum – słowem znaleść sposób by jeszcze bardziej zainteresować mieszkańców i sprowokować ich do aktywnych odwiedzin zamiast wegetować w domu 🙂 p.s fajny koncert i miły personel muzeum to z pewnością następny plus. mnie osobiście zachęciło to do tego, żeby jeszcze bardziej śledzić życie kulturalne w Ostrowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick