Delegacja z regionu na pogrzebie prezydenta Gdańska

0
O 12.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Pod Bazyliką Mariacką są także mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i Raszkowa. W związku z tragiczną śmiercią trwa żałoba narodowa, która zakończy się w sobotę o godz. 19.00.

W piątkowych uroczystościach wzięła udział Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wraz z setkami samorządowców z całego kraju wzięłam dziś udział w pożegnaniu ś.p. Pawła Adamowicza w Gdańsku. Był z nami…

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Piątek, 18 stycznia 2019

Sobotnie uroczystości pogrzebowe w gdańskiej Bazylice Mariackiej trwają od godziny 12.00. Biorą w nich udział najważniejsze, państwowe osobistości. Kalisz reprezentuje wiceprezydent miasta, Mateusz Podsadny.

W gdańskiej Bazylice Mariackiej trwa pogrzeb Pawła Adamowicza. Prezydenta Gdańska żegnają najbliżsi, współpracownicy i…

Opublikowany przez Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza Sobota, 19 stycznia 2019

Oprócz polityków, w uroczystościach biorą udział mieszkańcy Gdańska i innych, polskich miast. Według wstępnych szacunków może być ich nawet kilkadziesiąt tysięcy. Wśród nich są też mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

W sobotę o godzinie 18.00 rozpoczną się obchody żałobne w Ostrowie Wielkopolskim. Zapoczątkowane zostaną spotkaniem na rynku, by następnie przejść do Konkatedry, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłego prezydenta, Pawła Adamowicza oraz pokoju i tolerancji.

CZYTAJ: Cała Polska żegna Pawła Adamowicza

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick