Dary od fundacji. WOŚP przekazuje szpitalowi kolejny sprzęt wart miliony

2
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów przychylnym okiem spojrzała w stronę szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejny sprzęt trafi na wyposażenie Oddziału Diagnostyki Obrazowej. Wartość urządzeń, które trafią do ostrowskiej lecznicy opiewa na kwotę 5 mln złotych. Imponujący jest fakt, że przez kilkanaście lat do szpitala trafiły już urządzenia o łącznej wartości prawie 10 milionów złotych, podczas gdy przez 27 finałów ostrowianie zebrali do puszek niespełna 2 miliony.

Dobre wieści po raz kolejny płyną do ostrowskiego szpitala. Lecznica znów wzbogaci się o sprzęt zakupiony przez fundację Jurka Owsiaka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku lat jest dość częstym gościem w placówce medycznej w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem to Oddział Diagnostyki Obrazowej wzbogaci się o dwa najnowocześniejsze urządzenia – 64-rzędowy tomograf komputerowy i stacjonarny aparat rentgenowski telekomando. Ich łączna wartość to 5 milionów złotych.

Te urządzenia wykorzystywane są właściwie codziennie, nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Kilka tysięcy badań rocznie wykonują i tomograf, i aparat RTG. Stare sprzęty zostaną wymienione na nowe jeszcze w tym roku, trwa dopełnianie formalności związanych z zakupem i przekazaniem sprzętu przez fundację do szpitala w Ostrowie.

W minionym 27. finale WOŚP w całej Polsce zebrano ponad 175 mln złotych, w samym Ostrowie Wielkopolskim zebrana kwota sięgnęła blisko 300 tysięcy. Od 1999 roku do roku 2018 ostrowski szpital otrzymał od fundacji sprzęt o wartości blisko 4 milionów, rok 2019 sam w sobie jest rekordowy już z kwotą ponad 5 milionów. Tylko Oddział Neonatologiczny – jeden z najnowocześniejszych i najlepszych w kraju – już w tym roku wzbogacił się o urządzenia warte około 600 tysięcy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w 2019 roku wydała ponad 106 mln złotych na sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych w całej Polsce. Zakupiono ponad 55 różnego typu urządzeń.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Gdyby nie Wielka Orkiestra tylu ludzi odeszłoby przed czasem. Wstyd Polsko, wstyd…. to wszystko powinno być finansowane ze składek które każdy pracujący Polak musi płacić a my zamiast tego oddajemy chociażby Rydzykowi na badania wód termalnych…. wstyd

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick