Daniszyn: Więcej miejsca potrzebne od zaraz

0

Około 50 dzieci przebywa w dwóch salach zajęć, które służą zarówno do nauki i zabawy, do tego mała kuchnia i stołówka oraz niewielka toaleta umiejscowiona tuż przy wejściu do budynku wskazują raczej że mowa o przedszkołu sprzed 30 lat niż o placówce, której oczekują i dzieci, i ich rodziców.

Przedszkole w Daniszynie mieści się obecnie w budynku, który swój początek ma u progu wczesnych lat 70-tych XX wieku. W sąsiedztwie mieszczą się lokale należące do przychodni lekarskiej i apteki. Z zewnątrz budynek nie zachwyca, a i podobnie jest we wnętrzu.

Przedszkolaki z Daniszyna i okolicznych wiosek, a także Ostrowa Wielkopolskiego – bo i dzieci z miasta uczęszczają do placówki – mają do dyspozycji zaledwie dwie sale będące miejscem i nauki, i zabawy. Z jedną salą graniczy toaleta, więc dzieci muszą przechodzić z jednego końca budynku na drugi. Mijają niewielką szatnię oraz kuchnię ze stołówką, które są bardzo małych rozmiarów.

Od lat w żłobkach i przedszkolach brakuje miejsc. W Daniszynie każdego roku jest komplet dzieci, rodzice są zainteresowani zapisaniem potomstwa do placówki, która jest bardzo tania, a zarazem gwarantuje bezpieczeństwo dla dziecka. W tym roku zostanie przeprowadzony radykalny remont placówki. Trwają prace przygotowawcze. W budżecie gminy Ostrów Wielkopolski zabezpieczono kwotę 300 tysięcy złotych na pierwszy etap powiększenia budynku. Dodatkowo wygospodarowana zostanie conajmniej jeszcze jedna sala pobytu dla dzieci, kolejne toalety i większe zaplecze sanitarne. Obiekt czeka także kosmetyka zewnętrza w postaci remontu  elewacji.

Więcej w krótkim materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick