DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Czy "Stalówka" ma szansę na medal? Kibice oceniają [WYNIKI KONKURSU]

Oto nagrodzone odpowiedzi i ich autorzy, którzy otrzymają bilety na mecz Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin.

fRozstrzygnęliśmy konkurs, w którym do wygrania było sześć podwójnych biletów na mecz Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski z Kingiem Szczecin. To już ostatnia prosta rundy zasadniczej sezonu 2023/24 Orlen Basket Ligi. Nie mogło więc zabraknąć pytania o szanse medalowe „Stalówki”.

Spośród nadesłanych w terminie odpowiedzi komisja konkursowa wybrała sześć, które – jej zdaniem – były najciekawsze.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców oraz odpowiedzi przez nich nadesłane. Zgadzacie się z ich opiniami? A może macie inne zdanie? Napiszcie w komentarzach, jak oceniacie szanse „Stalówki” na zdobycie medalu w tym sezonie.

Zwycięzcy konkursu

Grzegorz Baranek: Szanse na zdobycie medalu Mistrzostw Polski przez Stal są moim zdaniem bardzo duże.

Zauważyć bowiem należy, że mimo największych ilości kontuzji w historii klubu my nadal jesteśmy w czwórce. Inny zespół byłby zapewne poza ósemką lub wręcz broniłby się przed spadkiem. Poczynione przez klub transfery Beliauskasa czy Tomka Gielo to były strzały w dziesiątkę. Drużyna nasza składa się z wielu rutyniarzy, a to w play-off ma ogromne znaczenie. Tam wygrywa się mecze także, a może przede wszystkim, głową. Przykładem może być nasz mecz z Pucharu Polski, gdzie mocno osłabieni wygraliśmy z murowanym faworytem z Włocławka. Myślę, że o rozdziale medali będzie decydować doświadczenie oraz zimna krew. I jeszcze jeden niebagatelny atut ma „Stalówka”. To oczywiście kibice. Jak będzie trzeba, to na pewno pomogą.

Jarosław Lisoń: Moim zdaniem „Stalówka” ma szansę na medal w tym roku. Wiadomo, że play-offy rządzą się swoimi prawami i nie jest to często igraszka jak w rundzie zasadniczej. Ale uważam, że jeśli chłopaki będą zdrowi i do zespołu lepiej wkomponuje się Walker, to drużyna ma szansę wejść w „tryb medalowy”. Jednak nie będzie to łatwe zadanie, bo Anwil, Trefl Sopot i King Szczecin są w tym sezonie bardzo mocne. Sobotni mecz wiele nam wyjaśni. Czekam na ten mecz z niecierpliwością 🙂

Tomasz Krakowski: Szanse na zdobycie medalu mistrzostw Polski naszej „Stalówki” oceniam na bardzo duże. Skład jest bardzo szeroki i bardzo doświadczony, zawodnicy z bardzo bogatą przeszłością na bardzo wysokim poziomie, a co najważniejsze, dodatkowym zawodnikiem są nasi kibice, którzy dają z siebie wszystko na meczach domowych, jak i wyjazdowych, a to daje dużego kopa naszym zawodnikom.

Dariusz Rutkowski: Obecnie zajmujemy 4. miejsce w tabeli, przed nami Anwil Włocławek, Trefl Sopot i King Szczecin – silne drużyny. Szanse na zdobycie Mistrza Polski w tym sezonie uważam za duże, ponieważ mamy mocny skład. Po złej passie z kontuzjowanymi zawodnikami należy myśleć pozytywnie, że teraz będzie nam dopisywać szczęście i wierzę w naszych zawodników, naszego trenera Urbana oraz moc dopingu ostrowskich kibiców. Stal pnie się w górę, ambicje, siła walki doprowadzą nas do zdobycia medalu Mistrzostwa Polski!

Jan Pierściński: Realnie szansa istnieje i to duża, pod pewnymi warunkami. Żeby pandemia kontuzji się skończyła! W zespole jest potencjał i tak zawodnicy, którzy zastępują kontuzjowanych, świetnie się wkomponowali. Zespół jest poukładany mentalnie, fizycznie i taktycznie. Kibicuję i wierzę, że w playoff będzie medal!!!

Mariusz Kryjom: Szansę na medal? Aspiracje w tym sezonie kształtują się bardzo wysoko. Myślę, że jak na medal, tak i na mistrza Stal jest gotowa. Pomimo trudności w trakcie sezonu, wielu kontuzji, wyeliminowania naszego kapitana do końca sezonu, Stal tylko nabiera wiatru w żagle. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Przy obecnej sytuacji Naszych żółto-niebieskich wybrzmiewa niezwykle prawdziwie! Kapitalnie wszedł do zespołu Beliauskas oraz niedawno Gielo. Zawodnicy z marszu pokazują swe jak najlepsze umiejętności, szybko adaptując się w nowej drużynie, oddając jej serducho oraz doświadczenie na europejskich parkietach. Jest Generał Skele, który także powrócił po kontuzji, dobrze spisuje się w roli zastępcy kapitana Sulima, na obwodzie zawsze można liczyć na Silinsa, a w obronie na Djurisica. Ta bałkańska mieszanka może sprawić nie lada niespodziankę i pokazać, że umiejętności idące w parze z charakterem mogą przyczynić się do walki o złoto! Hej Stal!

__

Mecz Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski z Kingiem Szczecin odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia o 17:30 w 3mk Arenie Ostrów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz