Czy policja faktycznie będzie zatrzymywać? Co z nocą sylwestrową?

13
Fot. pixabay.com
Według nowego, rządowego rozporządzenia w noc z 31 grudnia na 1 stycznia obowiązuje zakaz przemieszczania się. Potrwa on od godziny 19.00 w Sylwestra d 6.00 w Nowy Rok. Wyjście z domu w tych godzinach musi być podyktowane obowiązkami służbowymi lub np. niezbędnymi zakupami w sklepie lub aptece. W innych sytuacjach policjanci mogą wystawić mandat.

Zakaz przemieszczania ogłoszony przez ministra zdrowia wywołał wiele emocji. Zakaz, który na początku został nazwany “godziną policyjną” mógłby zostać wprowadzony jedynie podczas trwania w Polsce stanu wyjątkowego.

Ostatecznie pojawiło się rządowe rozporządzenie w tym temacie. Wyjście z domu w noc sylwestrową bez konkretnego powodu może skutkować mandatem. Zapytaliśmy, jak ma to wyglądać w praktyce. – W tym roku jest to szczególny czas dla wszystkich dlatego apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń i ograniczeń. Każda pojęta interwencja będzie indywidualnie rozpatrywana przez policjantów. Każda sytuacja będzie wyjaśniana i prowadzone będą czynności wyjaśniające. Jak co roku, policjanci będą dbać o to, by noc sylwestrowa przebiegła spokojnie – poinformowała mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyjście z domu może być podyktowane jedynie obowiązkami służbowymi lub niezbędnymi zakupami w sklepie spożywczym i aptece. Oczywiście brane są także pod uwagę wypadki losowe takie, jak np. podróż do szpitala. Ostrowska policja informuje, że należy spodziewać się patroli, ale nie w wzmożonej liczbie. – Nie mamy jakiś dodatkowych akcji, specjalnych działań. Policjanci są na służbie każdego dnia i tak będzie i tym razem – dodaje mł. asp. Michaś.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 5
  1

  Takie to zakazy że od tego huku głową pęka i telewizora nie słychać ,a jak bez zakazu przemieszczania wychodzą i szalencza kononada ,ja i mój zwierzak mamy tego huku ,smrodu i tego wystrzałowego szaleństwa serdecznie dość , to gdzie te patrole …

 2. 5
  1

  Co to za zakaz przemieszczania jak głową od tego huku i hałasu pęka ,telewizora nie słychać ,zwierzak ze strachu skulony i nic nie chce jeść , mam tego wystrzałowego szaleństwa serdecznie dość ,co roku to samo ,nie każdy tego chce i lubi a przez innych muszę to znosić ,a niby takie zakazy a żeby posterzelać wychodzą i dawaj i inni muszą to znosić to gdzie te patrole …..

 3. O 1 jechałem kolo 5km i minęłam 5 samochodow w tym taryfę no i zapomnial bym o dwóch parkach pieszo tak ze co da 11h kwarantany i zakazu skoro 23 24 w galeriach bylo pełno śmiech

  • Prawda. To był moim zdaniem spokojny Sylwester. Pustki na ulicach. Ludzie posluchali czyli wystraszyli się. A i tak statystyki będą rosły i będzie że to przez sylwestra. Sylwester w tv 2 miał być bez widowni. I co. Bez komentarza .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick