Czy Ostrów stać na ekstraligę żużlową?

8
Już ósmego września zawodnicy Arged Malesy TŻ Ostrovii staną do rywalizacji o awans do PGE Ekstraligi. Podopieczni Mariusza Staszewskiego w finałowej rywalizacji zmierzą się z ROW-em Rybnik. Faworytem tego dwumeczu bez wątpienia jest drużyna z Górnego Śląska, jednak wszystko w sporcie może się zdarzyć, co pokazuje np. ubiegłoroczny finał.

W Nice 1. Lidze Żużlowej zarząd klubu TŻ Ostrovia dysponuje budżetem ok. 3-3,5 miliona złotych. Prezes klubu Radosław Strzelczyk mówi jasno – różnica pomiędzy 1. ligą a ekstraligą to kwota ok. 7 milionów złotych. Łącznie budżet w najwyżej klasie rozgrywkowej powinienem opiewać w okolicach 10 milionów złotych. Ok. 60% tej kwoty klub jest w stanie pozyskać.

W tej chwili nie ma jasnej deklaracji ze strony miasta, ale jak nadmienia Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, kwoty, które zostały wydane na żużel, to ok. 225 tysięcy złotych. Przeznaczono je na start w Nice 1. Lidze Żużlowej czy imprezy z kalendarza Polskiego Związku Motorowego.

Pierwszy mecz z ROW-em Rybnik już 8 września, następnie rewanż na Górnym Śląsku. Jeżeli w tym dwumeczu górą będą „Rekiny”, wówczas Ostrovia wystąpi w barażach, w których zmierzy się ze Stalą Gorzów – drużyną zajmującą przedostatnie miejsce w PGE Ekstralidze.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. To chodzi o sport czy pieniądze?
    To po to się startuje żeby nie awansować?
    Kiedyś to był wrestling lub cyrk ale żużel też dołączył do tych dyscyplin?

  2. Dlaczego wiceprezydent w tym swoich wyliczeniach nie wspomina ,że klub żużlowy płaci ( lub płacił) miastu za wynajem stadionu ?! Kiedyś suma wahała się w okolicach 80 tyś złotych

  3. Powinno być tak wygrywasz przechodzisz przegrywasz zostajesz albo spadasz a nie masz kasę to możesz i przegrać a i tak będziesz lepszy od tego co wygrał ale kasy nie miał . To chore

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick