DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Czy bociany jeszcze przylecą? Pustki w przygodzickim gnieździe

Bociany z Przygodzic były najsłynniejszymi w Polsce. Setki internautów przyglądały się wiciu gniazda, spładzaniu potomstwa i wykluwaniu się piskląt z jaj. Niestety, w tym roku bocianie gniazdo wciąż pozostaje puste. Bocianoluby wciąż mają nadzieję, że ptaki zdecydują się przylecieć.

Ubiegłoroczny sezon dla przygodzickich bocianów był tragiczny. Para doczekała się wtedy czterech jaj. Niestety, w wyniku ataku intruza uszkodzone zostały dwa z nich. Para bocianów zdecydowała się na wyrzucenie uszkodzonych jaj z gniazda. Pozostałe były troskliwie ogrzewane. Ostatecznie, z dwóch ocalałych wykluło się tylko jedno pisklę.

Potem zniknęła Przygoda. Samiec był zmuszony sam opiekować się maluchem. Intruzów nie brakowało. W końcu doszło do prawdziwej tragedii. Jeden z nich porwał pisklę podczas nieobecności ojca.

CZYTAJ NA TEN TEMAT: 

Od początku tegorocznego sezonu internauci oczekują na powrót Dziedzica i Przygody. Jednak po zwierzętach ani widu, ani słychu. Bocianoluby codziennie podglądają gniazdo i na bieżąco komentują bocianie foum: „Jedynie wiatr hula po gnieździe”, „Bez zmian”, „Pusto” – to jedne z wpisów.

Czy to pierwszy sezon bez Dziedzica i Przygody w gnieździe? Póki co, nic nie wskazuje na to, by ptaki miały wylądować.

W pozostałych gniazdach, czyli tego w Lewkowie oraz Raszkowie bociany wylądowały. Dzięki kamerom wlkp24.info możemy bez przeszkód podglądać ptasie życie na żywo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz