„Czerwony” powiat ostrzeszowski. Są już pierwsze wyniki drive-thru!

8
Pierwszu mobilny punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa w Wielkopolsce (Krotoszyn) | Fot. Wojska Obrony Terytorialnej
Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zaczynają spływać pierwsze wyniki piątkowych badań przesiewowych, które miały miejsce w Mikstacie. Przebadanych zostało wtedy ponad 400 osób. Kolejne badania dla mieszkańców powiatu mają odbyć się we wtorek. Powiat ostrzeszowski został uznany przez Ministerstwo Zdrowia za tzw. "strefę czerwoną". Oznacza to, że mieszkańcy muszą stosować się do restrykcyjnych zasad takich, jak zasłanianie nosa i ust na ulicy oraz ograniczenia w imprezach rodzinnych.

Badania przesiewowe typu „drive thru” odbyły się w ubiegły piątek w Mikstacie. Do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu zaczynają spływać już pierwsze wyniki. – Przebadały się 454 osoby. Już wiemy, że pozytywny wynik otrzymało już blisko 30 osób – informuje Tomasz Stube z WUW w Poznaniu.

Mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego będą mieli kolejną okazję, by się zbadać. We wtorek w Mikstacie odbędą się kolejne badania typu „drive thru”. Wymazy zostały pobrane także od wszystkich pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej na terenie tego powiatu.

Przypomnijmy, że decyzją Ministerstwa Zdrowia powiat ostrzeszowski został uznany za tzw. „strefę czerwoną” i obowiązuje to od ubiegłej soboty. Przebywając na tym terenie jest się w obowiązku, by zasłonić nos i usta nie tylko w sklepie lub urzędzie ale także na ulicy. Ograniczenia dotyczą także imprez rodzinnych, w których może wziąć udział do 50 osób. Imprezy sportowe oraz kulturalne odbywają się bez udziału publiczności. Wojewoda Wielkopolski polecił zawiesić działalność placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów seniora, warsztatów terapii zajęciowej na terenie powiatu ostrzeszowskiego od dnia 11.08.2020r. do 13.09.2020r. „Decyzje podyktowane są aktualną sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu ostrzeszowskiego i mają na celu zabezpieczenie mieszkańców placówek.” – czytamy w komunikacie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Dane na podstawie aktów zgonów, które wpłynęły do USC za miesiąc marzec:
  2017 – 34902;
  2018 – 41787;
  2019 – 36117;
  2020 – 36758;
  Dane na podstawie aktów zgonów, które wpłynęły do USC za 1 – 15 kwietnia:
  2017 – 15979;
  2018 – 18138;
  2019 – 16605;
  2020 – 17121;
  NIE MA I NIE BYŁO ŻADNEJ EPIDEMII!!!! Minister zdrowia – DO DYMISJI!!!!
  źródło: strony internetowe Ministerstwa Cyfryzacji

 2. Zgadza się. Pandemia jest ale strachu i ciemnoty. Wciskają ludziom kit o chorobie bezobjawowej, a taka może być tylko schizofrenia. Proszę poczytać wypowiedzi lekarzy (tych którzy mieli odwagę wyłamać się z systemu).

  • Task i według pani i tych znachorów wszyscy lekarze co muwia o pandemia mają schizofrenie!!! Gratulacje za myślenie 👍👍👍🤣🤣🤣

 3. Tak i według pani i tych znachorów wszyscy lekarze co muwia o pandemia mają schizofrenie!!! Gratulacje za myślenie 👍👍👍🤣🤣🤣

 4. Przynajmniej myślą logicznie a nie piszą „muwia”, widać właśnie tą logikę. Jeszcze szczep się na jesień i powodzenia, ptasi móżdżku.

 5. Dziś 3 chorych w pow.Ostrzeszowskim .Czyli choroba dotknęła tylko pracowników i ich rodzin związanych z firmą AMI .A starosta ostrzeszowski chciał zamknąć Mikstat a co on zrobił w kierunku żeby do tego nie doszło ? Pewnie nic siedzi na d..od ponad 2p lat i nic a podobno On daje pozwolenia na pracę obcokrajowca w powiecie a teraz zwala winę na ludzi z Mikstatu których w firmie AMI jest pewnie ok 5- 8 procent.Mam nadzieję że mikstaczanie mu zapłacić za swoje wypowiedzi w ostatnim czasie i przegnaja dZiada ja to napewno zrobię d…wi.z Ostrzeszów .

 6. Wypowiedzi Starosty Ostrzeszowskiego w ostatnich dniach były rzeczywiście fatalne i to przedstawiciel urzędu, który w dużej mierze odpowiada za powstała sytuacje.
  To właśnie Starostwo między innymi doprowadzona do obecnej sytuacji w powiecie . Problem firmą Ami (czy tego podobnymi tworami) narastał w Mikstacie ale i w innych rejonach (np Baranowo) ogromna liczba nisko opłacanych tymczasowych pracowników zakwaterowanych w fatalnych warunkach bez kontroli i nadzoru.
  Kto reguluje rynek pracy (tj daje pozwolenia pracy) POWIAT
  Kto sprawuje poprzez Sanepid i inne instytucje kontrolę nad warunkami bytowymi mieszkańców POWIAT
  Tu nie chodzi o wprowadzanie restrykcji dla obcokrajowców czy innych przyjezdnych ale wywiązywanie się nałożonych przez prawo przepisów – kontrolowanie ich wykonania między innymi przez POWIAT. I w takiej sytuacji występuje Starosta jak się okazało nie dobry gospodarz powiatu a rzecznik restauratorów i miłośników korona ślubów i innych korona imprez. I wiadomości z dzisiejszego dnia tym razem nie w gminie Mikstat ale w innej ostrzeszowskiej gminie kolejne ognisko choroby wśród najsłabszych … i też będzie Starosta grodzić jak Mikstat od reszty powiatu . Panie Starosto to nie jest tak że : Twoja władza jest ważniejsza od naszego dobra. Cały czas politykom różnych opcji i szczebli tak się niestety wydaje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick