DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Czekali na tę drogę wiele lat. Teraz nareszcie mogą nią jeździć

To długo wyczekiwana inwestycja. Droga powiatowa w tym miejscu bowiem była w naprawdę złym stanie technicznym. – Mieszkańcy na tę drogę czekali prawie 30 lat. To była droga gruntowa w bardzo złym stanie technicznym. Na realizację tej inwestycji udało nam się pozyskać dofinansowanie – mówi starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak.

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH POWIATÓW POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI Z DOFINANSOWANIEM

Droga o nowej nawierzchni, która właśnie została oddana do użytku, łączy dwie miejscowości w powiecie jarocińskim. W sumie ma blisko 3 kilometry, z czego 1100 metrów przebiega przez gminę Kotlin, a 1700 przez gminę Jarocin. – Droga na terenie gminy Kotlin miała nawierzchnię gruntową, była wąska, zakrzaczona, utrudniała przejazd nawet maszynom rolniczym. Teraz została wykonana nowa konstrukcja o szerokości 5,5 metra z betonu asfaltowego. Stary asfalt, który był na terenie gminy Jarocin do drogi wojewódzkiej, został też przebudowany. Są nowe nawierzchnie, wybudowano także ponad 600 metrów chodnika – mówi Wiesław Ratajczak, główny specjalista ds. drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Koszt inwestycji, która była realizowana ponad rok, wyniósł 3 miliony 600 tysięcy złotych wraz z dofinansowaniem. A ze droga przebiega przez dwie gminy, do jej remontu dołożyło się kilka samorządów: Urząd Marszałkowski, gminy, przez które droga przebiega, oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Droga Hilarów Wola Książęca to nie ostatnia powiatowa inwestycja. W planach są kolejne, ponadto powiat szykuje się do przebudowy przejść dla pieszych, na które dostał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sumie zostanie przebudowanych 7 przejść w powiecie jarocińskim.

 • przy przedszkolu na ul. Mickiewicza w Żerkowie,
 • na ul. Radlińskiej w Mieszkowie ( tu zakres prac obejmie także chodnik),
 • na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Cmentarną w Żerkowie,
 • przy szkole na ul. Powstańców Wlkp. w Wilkowyi,
 • przy skrzyżowaniu ul. Siedlemińskiej z ul. Sadową w Jarocinie (zakres prac obejmuje także chodnik),
 • przy przystanku na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie (zakres prac obejmuje także chodnik),
 • w Prusach (zakres prac obejmuje także chodnik).

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • SS
  Spocony Stachu

  niedziela, 1 sierpnia, 2021

  Brawo! Polska to piękny kraj.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz