Cofnięty licznik, zatrzymani z narkotykami i pijani kierowcy – działania policjantów z regionu

0
Policjanci z regionu południowej Wielkopolski zatrzymali kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, dodatkowo w ręce mundurowych wpadli mieszkańcy powiatu ostrowskiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Z kolei policjanci z powiatu ostrzeszowskiego stwierdzili zmieniony stan licznika w jednym z pojazdów. Trwają czynności w celu ustalenia sprawcy.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali kierowców, którzy po zbadaniu alkomatem okazują się być pod wpływem alkoholu. Do takich kontroli doszło na terenie powiatu kępińskiego. Jeden z kierujących został ujęty w miejscowości Piotrówka. – Policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca gminy Trzcinica, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Drugi z kierowców został zatrzymany w miejscowości Myjomice. Badanie wykazało, że 45-letni mieszkaniec Gminy Kępno ma niecały promil alkoholu w wydychanym powietrzu. – Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz miał nieprzerejestrowany pojazd w ustawowym terminie – dodaje Stramowski.

Czynności są prowadzone także w sprawie pijanego 35-letniego mężczyzny narodowości Ukraińskiej, który spowodował kolizję mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

CZYTAJ: Ze zgłoszenia wynikało, że spadł na niego samochód. Interweniował LPR

Z kolei mundurowi z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mieszkańców powiatu, przy których ujawniono narkotyki. – Podczas wykonywanych czynności legitymowania w stosunku do tych osób, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i ecstasy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa posiadania narkotyków. Za przestępstwa te grozi kara nawet do trzech lat więzienia – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci z naszego regionu spotkali się także z przypadkiem cofnięcia licznika samochodowego. Do zatrzymania takiego pojazdu doszło na terenie powiatu ostrzeszowskiego, a dokładniej w miejscowości Książenice. – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Ostrzeszowa zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot, którym kierowała 20 letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną. Podczas kontroli ujawniono cofnięty licznik pojazdu o 278 935 km. Na miejscu sporządzono dokumentację procesową, trwają czynności wyjaśniające w kierunku ustalenia osoby, która ingerowała w zapis stanu licznika – powiedziała kom. Ewa Jakubowska z KPP w Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick