Codziennie o 17.00, czyli wyjątkowe spotkania na Instagramie

0
Fot. screeny z instagram.com/spuk.losopedagog
Codziennie o godz. 17.00 nowe spotkanie z przedstawicielami różnych środowisk, o różnych pasjach i zainteresowaniach. W poniedziałek będzie to Ewa Konieczna, psycholog i kurator sądowy. Spotkania online to zapełnienie luki i możliwość zdobycia wiedzy tak potrzebnej dla młodych ludzi w trudnym czasie, z którym właśnie się mierzą.

Co robić, kiedy szkoły zamknięte, a z domów nie można wyjść? Zaglądać na instagram.com/spuk.losopedagog najlepiej codziennie o godz. 17.00 i brać udział w rozmowach z zaproszonymi gośćmi. To profil na Instagramie stworzony przez Szymona Matyśkiewicza, ostrowskiego nauczyciela i radnego, który postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży w tym trudnym również dla nich okresie.

CZYTAJ: Pięć jaj w bocianim gnieździe w Przygodzicach!

Zapraszani przez niego goście opowiadają o alternatywnych metodach spędzania czasu, o swojej pracy, pasjach, poruszają tematy, o które prosi młodzież. – Są to m.in. zagadnienia związane z niską samooceną, radzeniem sobie ze stresem i tym, jakie dorośli mają sposoby, aby stawić czoła temu wyzwaniu – mówi portalowi wlkp24.info Szymon Matyśkiewicz. Na koniec każdego spotkania młodzież może zadawać pytania, aby jak najwięcej wynieść z rozmowy z gośćmi. – Później każdy z zaproszonych daje jakieś zadanie z alternatywną metodą spędzania czasu. Te spotkania są dla wszystkich. Poza tym nasz profil to także rekomendacje młodzieży dotyczące tego, jaki film warto obejrzeć, którą stronę internetową polecają oraz wiele innych – dodaje.

Kilka spotkań już za nami. Najbliższe w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 17.00. Gościem będzie Ewa Konieczna, pedagog i kurator sądowy.

Najbliższe spotkania na Instagramie:

  • 7 kwietnia – Patryk Płomiński, szef ostrowskiego sztabu WOŚP
  • 8 kwietnia – Martyna Mochowicz, oligofrenopedagog
  • 9 kwietnia – Błażej Ławecki, trener breakdance
  • 10 kwietnia – Adam Kaczmarzyk, koszykarz

WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick