Co z holdingiem i cenami? Odpowiada Marek Karolczak, prezes CRK

2
Czy CRK powinno dalej istnieć? Co z cenami za usługi komunalne? M.in. takie pytania padły w programie Komentarze i Opinie w Telewizji Proart, którego gościem był Marek Karolczak, nowy prezes Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim. Szczegóły na wlkp24.info.

Nowy prezes Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolski Marek Karolczak był gościem Komentarzy i Opinii w Telewizji Proart szef Wodkanu, który teraz będzie sprawował pieczę także nad działaniem spółki-matki, odniósł się w rozmowie m.in. do cen za usługi komunalne.

CZYTAJ TEŻ: Guz mózgu niespodziewanie odrósł! “Pomóżcie nam walczyć o życie naszego syna” – apelują rodzice

Pytanie w tym kontekście padło z ust dziennikarki, ponieważ po informacji o powołaniu Karolczaka na stanowisko prezesa CRK, Internauci zabrali głos w sprawie jego polityki cenowej za usługi komunalne mają szanse być mniejsze. – Trudno jest obiecać mniejsze rachunki. Oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę, że to nie tylko sprawa kosztów wewnętrznych w spółkach, ale także otoczenie i ekonomia mikro- i makroregionalna powoduje, że ta wypadkowa  cen musi być taka czy inna – podkreślił.

Prezes CRK został także zapytany o zasadność utrzymywania holdingu w Ostrowie Wielkopolskim. Rozmowa na ten temat toczyła się wielokrotnie w tej kadencji samorządu i w poprzednich. Koncepcja ma zwolenników i przeciwników, którzy wielokrotnie wyrażali opinie na ten temat. O zdanie poprosiliśmy tym razem nowego szefa Centrum Rozwoju Komunalnego. – Na pewno wspólne zadania powinny być realizowane. Nawet w nowej perspektywie środków unijnych są pieniądze, które mogą być wykorzystywane przez grupy kapitałowe. Myślę, że pewne działania, które są realizowane, czy dalej będą, jeżeli będą dobrze przemyślane i z korzyścią dla mieszkańców dla utrzymania jakości usług czy cen na usługi dla mieszkańców, warto realizować, pozyskiwać środki, rozwijać miasto i spółki – dodał.

CZYTAJ TEŻ: Nycek i Ziółkowski odchodzą z Przyjaznego Miasta i Powiatu!

Powtórkę programu będzie można obejrzeć w niedzielę, 4 lipca o 14.40 i 19.30. Tylko w Telewizji Proart. Pełne nagranie jest także dostępne na tvproart.pl. Znajdziesz je pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pan Karolczak mówi, mówi, mówi, ale co mówi to już nie mówi. Gadka bez sensu – tzw. wodolejstwo – bo on przecież z Wodkanu!

  2. Mowa trawa kacyka z PZPR. A jak się sprzedaje paliwo z suszarni – hit modernizacji w Wod-kan za kilkanaście milionów ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick