Co to za dwie, które podzieliły Polskę i czy da się jeszcze z tego wyjść? Prof. Antoni Dudek w Ostrowie

3
W piątkowy wieczór w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie autorskie z prof. Antonim Dudkiem - politologiem, historykiem, autorem książek, wykładowcą akademickim oraz jednym z najbardziej cenionych komentatorów życia politycznego w naszym kraju. Spotkanie było poświęcone bieżącej sytuacji politycznej w kraju i Europie oraz ocenie 30 lat po transformacji ustrojowej opisanych w najnowszej książce prof. zatytułowanej "O dwóch takich, co podzieliły Polskę". To wywiad rzeka przeprowadzony przez Natalię Kołodyńską-Magdziarz.

Znany politolog oraz historyk prof. Antoni Dudek spotkał się w piątek z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego opowiadając o przeszłości i teraźniejszości Polski w kontekście swojej najnowszej książki „O dwóch takich, co podzieliły Polskę”. To wywiad rzeka przeprowadzony przez Natalię Kołodyńską-Magdziarz, w którym znany komentator życia politycznego ocenia ostatnie 30 lat m.in. przez pryzmat wykorzystanych i zmarnowanych szans.

Ważną częścią tej publikacji jest także opis duopolu politycznego, który wykrystalizował w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Mowa o Platformie Obywatelskiej oraz Prawie i Sprawiedliwości. Polski parlamentaryzm oraz życie społeczne weszły od tego czasu na ścieżkę coraz głębszych podziałów, które trwają do dziś.

Czy da się je zasypać? W jakich dziedzinach oba stronnictwa sobie nie przeszkadzają, a co jest koronnym przykładem tego, jak nie prowadzić polityki opartej na sporze? Między innymi o tym możesz posłuchać w materiale wideo.

Wizyta prof. Antoniego Dudka była trzecią, jaką złożył w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatni raz spotkał się z mieszkańcami tego miasta w 2019 roku. Ponowne odwiedziny miały nastąpić szybciej, ale plany skomplikowała pandemia koronawirusa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick